موسی‌پور: هیچ اختلاف مبنایی بین شوراهای وحدت و ائتلاف وجود ندارد

موسی‌پور: هیچ اختلاف مبنایی بین شوراهای وحدت و ائتلاف وجود ندارد

یک عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز و عضو شورای وحدت گفت: میان ما و شورای ائتلاف هیچ‌گونه اختلاف مبنایی وجود ندارد بلکه اختلاف در روش‌ها و رویکردها و نوع نگاه به مسائل سیاسی و اجتماعی است.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین محمدحسین موسی پور، مسئول امور تشکیلات جامعه روحانیت مبارز در مراسم تجلیل از فعالان و کمیته های ستاد مرکزی انتخاباتی شورای وحدت گفت: اولین دستاورد شورای وحدت ایجاد یک ساختار فراگیر مبتنی بر خرد جمعی و به دور از امتیاز خواهی و انحصار طلبی است. در این ساختار همه اضلاع جریان ارزشی و انقلابی ایفای نقش نمودند و حضور فعال در جلسات و برنامه ریزی ها و فعالیت های آن داشته اند.

موسی پور با اشاره به دومین دستاورد شورای وحدت افزود: با توجه به اینکه در آستانه انتخابات به دلیل تبلیغات بسیار زیاد برای تحریم انتخابات عرصه ای سرد بر فضای عمومی انتخابات حاکم بود و علاوه بر بخش هایی از مردم و جمعی از نخبگان و فعالان سیاسی انگیزه ای برای فعالیتهای خود نمی دیدند، شورای وحدت توانست با حضور و تکاپوی خود تنور انتخابات را گرم کرده و فضای واقعی رقابت‌ها را با شور و نشاط همراه سازد.

وی در تشریح نتایج انتخابات شوراهای شهر در کشور گفت: ما و شورای ائتلاف در ۱۱ استان و همچنین در کلانشهرهایی چون مشهد و اصفهان فهرست مشترک ارائه دادیم و در ۷ استان نیز به‌دلیل اقتضائات محلی فهرست مشترک ارائه نکردیم اما منتخبین این استان ها نیز از نیروهای ارزشی و ولایی هستند. در ۶ استان هم شورای ائتلاف با هماهنگی و همراهی شورای وحدت فهرست تنظیم کرد. در ۷ استان هم تلاش های ما برای ارایه فهرست واحد به نتیجه نرسید و فهرست جداگانه عرضه شد که در نتیجه در دو استان شورای ائتلاف و در دو استان دیگر شورای وحدت و در سه استان ترکیبی از افراد کاندیداهای شورای وحدت و شورای ائتلاف پیروز رقابت‌ها شدند.

این عضو جامعه روحانیت مبارز تاکید کرد: میان ما و شورای ائتلاف هیچ گونه اختلاف مبنایی وجود ندارد بلکه اختلاف در روش ها و رویکردها و نوع نگاه به مسائل سیاسی و اجتماعی است و تاکید می‌کنیم ما در موسم انتخابات، شورای ائتلاف را رقیب خود نمی‌دیدیم بلکه هر دو در مسیری واحد برای رسیدن به هدفی واحد حرکت می‌کردیم البته در تهران ضمن تبریک موفقیت فهرست ائتلاف که اکثر افراد این فهرست مورد تایید شورای وحدت نیز بودند برخی ابهامات و مشکلات قانونی وجود دارد که چون دغدغه اصلی ما متوجه وحدت و انسجام است، اکنون مجالی برای طرح و بیان آنها نیست؛ میزان و منبع هزینه ها، تمسک به برخی روش های غیر اخلاقی که شایسته جریان منتسب به نیروهای انقلابی و ارزشی نیست و چگونگی نظارت بر انتخابات شوراها و نحوه شمارش آرا محل اشکال جدی است.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *