مسئولان ستادهای انتخاباتی به دنبال پست و مقام نباشند

مسئولان ستادهای انتخاباتی به دنبال پست و مقام نباشند

ایسنا/یزد نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد گفت: مسئولان ستادهای انتخاباتی که در دوران انتخابات فعالیت کردند، امروز به دنبال پست و مقام نباشند و از دولت منتخب توقع نداشته باشند.

آیت‌الله «محمدرضا ناصری» در سخنرانی بین خطبه‌های نمازجمعه شهرستان تفت، با تاکید بر اهمیت فریضه نمازجمعه اظهار کرد: بر اساس روایات و احادیث، در هفته 35 نماز بر مسلمین واجب است که یکی از آنها نماز ظهر جمعه، یعنی همان نماز جمعه محسوب میشود.

وی بر لزوم اهتمام مردم به شرکت در نمازهای جمعه تاکید کرد و گفت: باید پایگاه‌های نمازجمعه را به عنوان یک پایگاه مهم عبادی و سیاسی تقویت کنیم.

امام جمعه یزد در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تقدیر از حضور مردم در انتخابات بیان کرد: اکنون همه باید برای موفقیت دولت تلاش کنیم و کار جهادی را مدنظر قرار دهیم.

ناصری افزود: افرادی که در ستادهای انتخابات فعالیت کردند، از مردم و رئیس جمهور منتخب توقعی نداشته باشند و به دنبال گرفتن پست و مقام نباشند زیرا کاری ارزشمند است که باید بدون چشمداشت و برای رضای خدا انجام شده باشد.

امام جمعه یزد خاطرنشان کرد: رئیس جمهور فردی پرتلاش است و به طور قطع دولت او نگاه ویژه‌ای به انقلاب، اسلام، دین، جوانان و معیشت مردم دارد، بنابراین همه باید کمک کنیم تا این دولت بتواند به برنامه‌ریزی‌های خود دست پیدا کند.

ناصری با اشاره به برنامه‌ریزی‌های دشمنان بیان کرد: اگر هر کدام از ما کم کاری کنیم و این امر باعث عدم موفقیت دولت شود، اسلام سیلی می‌خورد و دشمن بر ما مسلط می‌شود بنابراین همه باید با هم به صورت جهادی و برای رضای خدا کار کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان یزد اظهار کرد: همه باید دعا کنیم که دولت منتخب به موفقیت دست پیدا کند و در مسیری که خدا راضی است، قدم بردارد و هر یک از ما نیز برای مردم، جامعه، اسلام، انقلاب و زمینه سازی ظهور حضرت مهدی تلاش می کنیم.

فرهنگ داوری از معیارهای جایگاه رفیع اسلام

آیت الله «سیدمحمدکاظم مدرسی» امام جمعه بخش مرکزی یزد در بخشی از خطبه‌های خود در نماز جمعه امروز در محمدآباد برگزار شد، اظهار کرد: یکی از جایگاه‌های رفیع اسلامی، قضاوت و داوری در میان مردم است به طوریکه جز رهبران الهی و منصوبان آن‌ها، افراد حتی زمانی که به حق نیز حکم کند، حق قضاوت ندارد.

وی افزود: در باب قضاوت و داوری، بایدها و نبایدهای زیادی وجود دارد اما در نظام جمهوری اسلامی پیشرفت‌های زیادی داشتیم هر چند که هنوز راه زیادی وجود دارد.

این مسئول احکام و فرهنگ داوری و قضاوت در اسلام را یکی از زیبایی‌های اسلام دانست و گفت: اصل برائت، ممنوعیت شکنجه، اصل نظاکت قضایی، منع تجسس، مشخص بودن مجازات‌ها و دیگر موارد، همه گویای زیبایی قضاوت در فرهنگ اسلامی است.

وی با بیان این که قیاس راه‌های تشخیص جرم در غرب یکی از راه‌های نشان دادن زیبایی‌های اسلام است، گفت: در حالی از بدو اسلام اصول عاقلانه‌ای داشتیم که در همین برهه در غرب اصول جاهلانه خاصی حاکم بوده است.

این مسئول با اشاره به این که ناهمگون بودن اعضای بدن، عیب و نقص‌های ظاهری و سایر موارد غیرمنطقی در فرهنگ قضاوت غربی است، تصریح کرد: متاسفانه هنوز هم نمود فرهنگ گذشته قضاوت غربی در غرب حاکم است به طوری که شرایطی مانند مسلمان بودن محکومیت دارد و عصاره فکر غرب نیز در سازمان‌های بین‌المللی و غربی وجود دارد.

وی البته در بخشی دیگر نیز به رییس جمهور منتخب و مصاحبه وی اشاره کرد و گفت: در این مصاحبه، سیاست داخلی و سیاست خارجی نمود داشته و عزت و افتخار ایرانی در جواب «خیر» وی در قبال دیدار با رییس جمهور آمریکا دیده شد.

گفتنی است؛ آیت الله ناصری امروز با سفر به شهرستان تفت، در جمع نمازگزاران این شهرستان به سخنرانی پرداخت و نمازجمعه یزد توسط امام جمعه موقت، آیت الله مدرسی یزدی عضو فقهای شورای نگهبان اقامه شد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *