اهتمام شورای ششم شیراز برای تکمیل موزه دفاع مقدس فارس

اهتمام شورای ششم شیراز برای تکمیل موزه دفاع مقدس فارس

ایسنا/فارس مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس فارس خواستار اهتمام جدی شورای ششم شهر شیراز برای به سرانجام رسیدن و تکمیل مرکز فرهنگی موزه دفاع مقدس استان شد.

سرهنگ سعید کوشکی پنج‌شنبه سوم تیرماه در حاشیه بازدید منتخبان شورای ششم شیراز و جمعی از سرداران و یادگاران دفاع مقدس از مرکز فرهنگی موزه دفاع مقدس استان و زیارت شهدای گمنام، بیان کرد: مردم این کلانشهر افرادی را انتخاب کردند که ولایت مدار و همگی انقلابی هستند.

او افزود: انتظار مردم در این برهه از تاریخ انقلاب اسلامی از سه قوه و شورای شهرهای این است که بتوانند با توجه به یکپارچگی در عقیده و تفکر آنها به وجود آمده مشکلات حوزه‌های مختلف مردم را به سرانجام برسانند و مردم را از گرفتاریهای مختلف به جود آمده نجات دهند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس فارس ادامه داد: مرکز فرهنگی موزه دفاع مقدس فارس یکی از نخستین موزه‌های کشور بوده که در سال ۱۳۷۸ کلنگ آن بر زمین زده شد و ساخت موزه استان شروع شد که مساحت آن بالغ بر ۱۶ هزار متر مربع است که قرار بوده الحاقاتی نیز به این مجموعه با همکاری دستگاه‌های مربوطه انجام شود که متاسفانه تاکنون به سرانجام نرسیده است.

کوشکی با طرح گلایه‌ از بعضی از مسئولین شهری در خصوص نتیجه بخش نبودن اقدامات مربوط به این مرکز فرهنگی، گفت: با توجه به ارائه برنامه‌های مدون و جامع به شورای اسلامی شهر شیراز و ارایه آن از سوی شورای محترم شهر شیراز در سال ۱۳۹۹ به شهرداری متاسفانه تاکنون در راستلای برنامه‌های سال ۱۴۰۰ در حوزه دفاع مقدس هیچگونه اقدامی از سوی شهرداری انجام نشده است.

او اشاره‌ای به تخصیص زمین مناسب با مساحت بالا در شهر مشهد به مرکز فرهنگی موزه دفاع مقدس این استان داشت و گفت: شورای شهر و شهرداری مشهد در سال گذشته مبلغی بالغ بر ۹۰ میاردتومان برای ساخت و تجهیز مرکز فرهنگی موزه دفاع مقدس این شهر اختصاص داده که انتظار می‌رفت شورای شهر شیراز و شهرداری شیراز نیز در راستای به سرانجام رسیدن موزه دفاع مقدس این شهر همکاری شایسته‌ای را انجام می‌دادند.

به گزارش ایسنا، در ادامه این نشست تعدادی از فرماندهان دوران دفاع مقدس از جمله سردار جابر مهدیار، سردار محمدباقر رنجبر و سردار محمدعلی شیخی به بیان نقطه نظرات خود پیرامون ضرورت‌ها و نیازهای شهر شیراز و توجه لازم نسبت به حوزه دفاع مقدس توسط اعضای منتخب شورای شهر شیراز پرداختند.

همچنین در این جلسه تعدادی از اعضای منتخب شورای شهر شیراز مسعود زارعی، محمدفرخ زاده، علیرضا اسکندری و مهدی طاهری به بیان نقطه نظرات خود در حوزه دفاع مقدس پرداختند و اذعان کردند: یکی از حوزه‌های مورد توجه شورای ششم بحث حوزه دفاع مقدس و توجه به ارزش‌های انقلاب اسلامی و دستاوردهای دوران دفاع مقدس خواهد بود که در این راستا برایساخت مرکز فرهنگی موزه دفاع مقدس توجه لازم انجام خواهد شد.

منتخبان دوره ششم شورای شهر شیراز در این دیدار با حضور در مرکز فرهنگی موزه دفاع مقدس فارس ضمن تجدید میثاق با شهدای گمنام از مرکز فرهنگی موزه دفاع مقدس و نمایشگاه دفاع مقدس استان این مرکز نیز بازدید کردند.

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *