افزایش ۵۸ درصدی اعتبارات هزینه ای آذربایجان‌شرقی در سال ۱۴۰۰

ایسنا/آذربایجان شرقی معاون بودجه سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی اعتبارات هزینه ای دستگاه های اجرائی شامل نظام هزینه ای سال ۱۴۰۰ را در کشور و استان به ترتیب «۲۱ هزار و ۳۹۴ میلیارد» و «۸۹۴ میلیارد» تومان اعلام کرد و گفت: این اعتبار نسبت به سال گذشته ۵۸ درصد افزایش یافته است.

شاهین فتحی در دومین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه و ستاد اقتصاد مقاومتی آذربایجان‌شرقی در سال ۱۴۰۰، اظهار کرد: از جمله‌ سیاستها و رویکردهای توزیع اعتبارات هزینه‌ای استان در سال ۱۴۰۰ می‌توان به تعادل در توزیع اعتبار هزینه‌ای متناسب با شرح وظایف دستگاه‌های اجرایی، رعایت الزامات و دستورالعمل های ابلاغی و افزایش سرانه های پرسنلی اشاره کرد.

وی ادامه داد: تامین اعتبار حقوق و مزایای مستمر کارکنان رسمی و پیمانی با محاسبه بار مالی، اجرای بخشنامه افزایش امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری و همسان سازی کارکنان قرارداد کار مشخص، تامین اعتبار مانده مرخصی بازنشستگان سال‌های ۱۳۹۹ و ماقبل آن و پرداخت پاداش پایان خدمت از ردیف های متمرکز به مبلغ ۴۰۲ میلیارد ریال از دیگر موارد رویکرد های توزیع اعتبارات در استان است.

وی خاطرنشان کرد: تامین حقوق و مزایای مستمر کارکنان رسمی، پیمانی و قراردادی بر اساس عملکرد سه ماهه اول سال  ۱۴۰۰، عیدی پایان سال، حقوق و مزایای سایر کارکنان از جمله پرسنل وظیفه، طرحی، شرکت و تامین مانده مرخصی سال ۱۳۹۹ و ماقبل به طور کامل به میزان ۱۷۳ میلیارد ریال جزو مبانی توزیع اعتبارات هزینه ای استان است.

فتحی در تشریح سایر اقدامات این سازمان گفت: تامین هزینه‌های سوخت، آب و برق در سقف عملکرد سال گذشته، لوازم مصرفی و نگهداری وسایل اداری معادل میانگین سه سال گذشته، تامین اعتبار کمکهای بلاعوض در سقف نیم‌درصد اعتبار ابلاغی، کمک هزینه ایاب و ذهاب، مهدکودک، فوت، ازدواج، بیمه‌های خاص، افزایش سرانه اضافه کار، رفاهی و ماموریت، جزو سایر اقدامات سازمان محسوب می‌شود.

معاون بودجه سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اضافه کرد: سهم آذربایجان شرقی از اعتبارات قانون استفاده متوازن از امکانات کشور ۳.۶ درصد و میزان آن حدود یک هزار و ۲۵ میلیارد تومان در دو بخش متوازن استانی و ملی است که این رقم نسبت به سال گذشته ۹۳ درصد افزایش داشته است.

فتحی در پایان گفت: این اعتبارات بر اساس شاخص های احصاء شده در بخش های مختلف و عدم برخورداری شهرستان های استان توزیع خواهد شد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید