احداث و بهره‌برداری از ۷۱ پروژه بیمارستانی

احداث و بهره‌برداری از ۷۱ پروژه بیمارستانی

سازمان مجری ساختمان‌ها و تاسیسات عمومی و دولتی در ۸ سال دولت تدبیر و امید ۷۱ پروژه بیمارستانی را احداث کرد که مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

به گزارش ایسنا، طبق اعلام وزارت راه و شهرسازی، سازمان مجری ساختمان‌ها و تاسیسات عمومی و دولتی به عنوان یکی از زیرمجموعه‌های وزارت راه و شهرسازی و بازوی دولت در احداث ساختمان‌های مهم همچون بیمارستان‌ها نقش تاثیرگذاری بر بهبود کیفیت خدمات‌دهی در حوزه ساختمانی به مردم داشت.

آمار منتشر شده در کتاب وزارت راه و شهرسازی حاکی از تکمیل و تحویل ۷۱ پروژه بیمارستانی را در دولت‌های یازدهم و دوازدهم دارد. پروژه‌های بیمارستانی تحویل شده طی دولت تدبیر و امید بدین شرح است:

بیمارستان‌های تکمیل شده در سال ۱۳۹۲ شامل بیمارستان ۳۵ تختی شفت در استان گیلان و بیمارستان۳۵ تختی ایجرود در استان زنجان است. 12 بیمارستان نیز در سال ۱۳۹۳ با ظرفیت 1122 تخت تکمیل شد و به بهره‌برداری رسید. بیمارستان‌های ۸۸ تختخوابی بستک در هرمزگان، ۳۵ تختخوابی چاراویماق در آذربایجان‌شرقی، ۳۵ تختخوابی ورزقان در آذربایجان‌شرقی، مطالعه  احداث بیمارستان ۳۵ تختخوابی کوهرنگ در چهارمحال و بختیاری، مطالعه و احداث بیمارستان ۳۵ تختخوابی شهرستان سرباز در سیستان و بلوچستان، بیمارستان ۲۱۷ تختخوابی آمل در مازندران، بیمارستان ۲۱۷ تختخوابی چالوس در مازندران، بیمارستان ۳۵ تختخوابی دوست‌محمد در سیستان و بلوچستان، بیمارستان ۲۱۳ تختخوابی مسجدسلیمان در هرمزگان، بیمارستان ۳۵ تختخوابی ارزوییه در کرمان، بیمارستان ۱۴۱ تختخوابی طبس در خراسان جنوبی و بیمارستان ۱۳۶ تختخوابی کلیشاد در اصفهان است.

سال ۱۳۹۴ نیز ۱۳بیمارستان با مجموع ظرفیت ۷۴۰ تخت تکمیل شد و به بهره‌برداری رسید. این بیمارستان ها شامل مطالعه و احداث بیمارستان ۴۸ تختخوابی آشخانه در خراسان شمالی، احداث بیمارستان ۳۵ تختی بیضا در فارس، بیمارستان ۴۸ تختخوابی زهک در سیستان و بلوچستان، بیمارستان ۳۵ تختخوابی سروآباد در کردستان، بیمارستان ۳۵ تختخوابی چادگان با ظرفیت ۳۵ تخت در اصفهان، بیمارستان خلیل‌آباد با ظرفیت ۳۵ تخت در خراسان جنوبی، بیمارستان ۳۵ تختی قلعه گنج در کرمان، بیمارستان ۳۵ تختی کوهبنان در کرمان، بیمارستان ۱۴۶ تختی الیگودرز در لرستان، بیمارستان ۱۲۱ تختی بندرگز در گلستان، بیمارستان ۹۷ تختی تاکستان در قزوین، احداث بیمارستان ۳۵ تختی جایگزین دهگلان در کردستان و بیمارستان ۳۵ تختی جایگزین مامونیه در استان مرکزی هستند.

سال ۱۳۹۵، ۱۵ پروژه بیمارستانی با ظرفیت بیش از یکهزار و ۷۷۶تخت تکمیل شد. این بیمارستان ها شامل بیمارستان ۱۶۴ تختی گرمسار در سمنان، بیمارستان ۹۸ تختی بهارستان در رباط کریم استان تهران، بیمارستان ۱۳۰ تختی پاکدشت در تهران، بیمارستان ۱۵۳ تختی بوکان در آذربایجان‌غربی، مطالعه و احداث بیمارستان ۳۵ تختی رودبار جنوب در کرمان، بیمارستان ۳۵ تختی مال‌خلیفه لردگان در چهارمحال و بختیاری، بیمارستان ۱۲۴ تختی آستارا در گیلان، بیمارستان ۱۴۱ تختی فردوس در خراسان جنوبی، بیمارستان ۹۰ تختی فریمان در خراسان رضوی، بیمارستان ۱۷۴ تختی خمینی‌شهر در اصفهان، بیمارستان ۳۵ تختی کوثر در اردبیل، احداث مرکز بهداشت ۱۳ تختی خنداب در مرکزی، بیمارستان ۳۸ تختی رضوانشهر در گیلان، توسعه بیمارستان اسلام‌آباد غرب در استان کرمانشاه با ظرفیت ۲۶۳ تختی، و احداث بیمارستان جایگزین شیروان با ۲۸۳ تختی است.

در سال ۱۳۹۶ تعداد هشت پروژه بیمارستانی با ظرفیت یکهزار و ۳۶۵ تخت تکمیل شد و به بهره‌برداری رسید. بیمارستان‌های ۲۱۴ تختی سیرجان در کرمان، بیمارستان ۱۶۱ تختی نهاوند در همدان، بیمارستان ۲۲۹ تختی بروجرد در لرستان، بیمارستان ۲۱۷ تختی سراب در آذربایجان‌شرقی، بیمارستان ۲۳۵ تختی ابهر در زنجان، بیمارستان ۸۵ تختی قرچک ورامین در تهران، فار اول بیمارستان ۱۳۴ تختی مراغه در آذربایجان‌غربی، و بیمارستان ۹۰ تختی بانه در کردستان در سال ۱۳۹۶ تکمیل شد.

تعداد هفت پروژه بیمارستانی نیز در سال ۱۳۹۷ به بهره‌برداری رسید. این بیمارستان‌ها شامل بیمارستان ۱۱۰ تختی سوختگی اهواز در خوزستان،بیمارستان ۲۱۷ تختی خوی در آذربایجان‌غربی، بیمارستان ۳۵ تختی باشت در کهگیلویه و بویراحمد، بیمارستان ۱۴۸ تختی پارس‌آباد در اردبیل، بیمارستان ۲۸۳ تختی یاسوج در کهگیلویه و بویراحمد، بیمارستان ۲۰۴ تختی لاهیجان در گیلان، و بیمارستان ۸۶ تختی بهار در همدان است.در سال ۱۳۹۸ نیز بیمارستان ۹۰ تختی پاوه در کرمانشاه به بهره‌برداری رسید.

در سال ۹۹ نیز ۱۳ پروژه بیمارستانی با ۲ هزار و ۴۳۴ تخت بیمارستانی به بهره‌برداری رسید. این بیمارستان‌ها شامل بیمارستان ۲۳۷ تختی بروجن در چهارمحال و بختیاری، بیمارستان ۲۲۰ تختی بهشهر در مازندران، بیمارستان ۲۳۲ تختی تالش در گیلان، بیمارستان ۲۳۵ تختی سقز در کردستان، بیمارستان ۱۴۹ تختی جایگزین زرند در کرمان، بیمارستان ۲۲۲ تختی سراوان در سیستان‌وبلوچستان، بیمارستان ۱۳۲ تختی جایگزین لنگرود در گیلان، بیمارستان ۱۵۴ تختی جایگزین تویسرکان در استان همدان، بیمارستان ۹۰ تختی تکاب در آذربایجان‌غربی، بیمارستان ۲۷۳ تختی تربت‌حیدریه در خراسان رضوی، بیمارستان ۲۴۹ تختخوابی جهرم در استان فارس، بیمارستان ۱۴۲ تختی جایگزین شهیدرجایی گچساران در کهگیلویه و بویراحمد، بیمارستان ۹۹ تختی جایگزین ۱۵ خرداد مهدی شهر استان سمنان است.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *