۷۵ درصد آب کرج از چاه تأمین می‌شود

ایسنا/البرز فرماندار کرج با تأکید بر اینکه رایزنی‌های مدیران از دستگاه های بالادستی متوقف نشود، به شرایط کرج در قطعی‌های اخیر اشاره و بیان کرد: از آنجایی که ۷۵ درصد منابع آبی کرج به چاه‌ها متصل است و در جریان قطعی‌ها علاوه بر برق، آب کرج نیز قطع می‌شد، مدیران مربوطه رفتند و پشت در وزارت نیرو شرایط خاص شهرستان و استان در سطح کشور تشریح و توضیح داده شد تا بخشی از مشکلات مرتفع گردید.

غفور قاسم پور در اولین جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان کرج در سال ۱۴۰۰ که با حضور معاونان، بخشداران و روسای ادارات شهرستان کرج و با رعایت پروتکل های بهداشتی در محل فرمانداری برگزار شد، با اشار به رشد ۲.۵ برابری اعتبارات امسال در شهرستان کرج اظهار داشت: سال گذشته اعتبارات کرج ۵۰ میلیارد تومان بود اما امسال برغم وجود تحریم، مشکلات اقتصادی و عدم وجود منابع نفتی، اعتبارات شهرستان کرج با رشد ۲.۵ برابری به رقم ۱۳۰ میلیارد تومان رسید.

به گزارش ایسنا، قاسم پور گفت: این اعتبارات صرف ۱۳۰ پروژه اولویت دار در شهرستان کرج خواهد شد.

معاون استاندار در ادامه با اشاره به محرومیت‌های شهرستان مرکز استان البرز بیان کرد:  شهرهای کرج و بخش‌های اقماری آن حتی از شهرستان‌هایی مانند طالقان و اشتهارد هم محروم‌تر هستند که بخشی از این محرومیت‌ها در حوزه آموزش نمود عینی دارد.

قاسم پور گفت: با وجود افزایش اعتبارات شهرستان این هنر مدیران است که رایزنی های لازم را برای تخصیص منابع از سرفصل اعتبارات ملی در دستور کار قرار دهند.

وی افزود: در بخش‌های منابع آبی، آبیاری نوین، فاضلاب و پسماند، بهسازی راه های روستایی، بافت های فرسوده ،طرح های هادی، توسعه امور ورزشی اعتبارات خوبی از سرفصل ملی اختصاص پیدا کرده است و مدیران مربوطه باید تلاش کنند تا منابع مالی را از این طریق نیز افزایش دهند.

فرماندار کرج در ادامه با تأکید بر اینکه رایزنی‌های مدیران از دستگاه های بالادستی متوقف نشود، به شرایط کرج در قطعی‌های اخیر اشاره و بیان کرد: از آنجایی که ۷۵ درصد منابع آبی کرج به چاه‌ها متصل است و در جریان قطعی‌ها علاوه بر برق، آب کرج نیز قطع می‌شد، مدیران مربوطه رفتند و پشت در وزارت نیرو شرایط خاص شهرستان و استان در سطح کشور تشریح و توضیح داده شد تا بخشی از مشکلات مرتفع گردید.

وی بیان کرد: البته تلاش های استاندار محترم استان البرز و  نمایندگان محترم شهرستان کرج در مجلس شورای اسلامی در این زمینه کمک شایان توجهی داشت که جای قدردانی دارد.

معاون استاندار درادامه با اشاره به شرایط خاص استان البرز از حیث ترددهای میلیونی بیان کرد: این استان در مسیر عبور از ۱۴ استان مواصلاتی کشور قرار دارد و نگهداری از راه ها و حجم این ترددهای میلیونی برای استان هزینه بر است، لذا نیاز اساسی است که نیم درصد از بودجه های استان‌های مذکور به کرج اختصاص پیدا کند.

قاسم پور گفت: این هنر مدیران است که رایزنی و تلاش لازم را با وزارتخانه های بالادستی برای جذب منابع ملی داشته باشند.

وی ادامه داد: شهرداری ها و دهیاری ها نیز می توانند از ظرفیت بخش خصوصی برای تکمیل طرح های عمرانی نیمه تمام شهر استفاده کنند.

فرماندار کرج همچنین با اشاره بر ضرورت احیاء و بازسازی هر چه سریعتر پل تاریخی کرج بعنوان پیشانی ورودی استان و شهر کرج گفت: از طریق شورای شهر و شهرداری کرج برای جذب ۵۰۰ میلیون اعتبار تا پیش از شروع بارندگی ها اقدام خواهد شد.

فرماندار شهرستان کرج افزود: در حوزه صنایع دستی نیز تلاش می شود تا اعتبارات مناسبی برای توسعه ی فعالیت های فرهنگی در شهرستان کرج صورت گیرد.

قاسم پور همچنین با بیان اینکه اعتبارات سال ۱۴۰۰  بصورت اوراق مشارکت به دستگاه ها اختصاص خواهد یافت، گفت: مدیرانی که توانایی جذب این اعتبارات را ندارند تا پیش از بازگشت اعتبار عدم توان جذب خود را اعلام کنند.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید