۴۵ اثر از شهدا و رزمندگان قم در راه انتشار

به همت دفتر ادبیات پایداری و مقاومت کتاب جمکران و با همکاری دبیرخانه کنگره ۶۰۰۰ شهید استان قم، ۴۵ اثر با محوریت شهدا و رزمندگان قم در حال تدوین و نگارش است.

به گزارش ایسنا،انتشارات کتاب جمکران وابسته به مسجد مقدس جمکران، در راستای ترویج فرهنگ جهاد و شهادت و با حمایت و همراهی کنگره شهدا استان قم، نگارش و تدوین  ۴۵ اثر با محوریت شهدا و رزمندگان قم را آغاز کرد.

این آثار با محوریت شهدایی است که محل تولد یا مزارآنان در استان قم است. دعوت از نویسندگان با سابقه در کنار استفاده از استعدادهای نوقلم و همچنین  برگزاری جلسات متعدد ارائه سوژه توسط رزمندگان برای نویسندگان از ویژگی‌های آغاز به کار تالیف این آثار است.

رمان، زندگی نامه، داستان کودک، مجموعه خاطره، مجموعه طنز و کمیک استریپ از جمله قالب‌هایی هستند که توسط کتاب جمکران و نویسندگان قمی در حال نگارش هستند.

یکی از شاخصه‌های رزمندگان قمی در هشت سال دفاع مقدس، پمپاژ روحیه در لحظات سخت و جانفرسا همراه با طنازی و شوخ طبعی بوده که کمتر مورد توجه قرار گرفته است. دفتر ادبیات مقاومت و پایداری کتاب جمکران ثبت و ضبط خاطرات طنز را در دستور کار قرار داده و با حضور رزمندگان و نویسندگان، ۲۳ جلسه با محوریت طنز رزمندگان قمی برگزار که ماحصل آن به زودی در آثارمکتوب طنز عیان می‌شود.

مستند بودن روایات و حتی رمان‌ها با واقعیت‌های جنگ در این آثار مورد تاکید بوده است و در همین راستا با همراهی دبیرخانه کنگره شهدا قم، زمینه‌ای فراهم شد تا ارتباط بسیار خوبی بین نویسندگان و خانواده شهدا، جانبازان و رزمندگان شکل گیرد. بازدید میدانی از لشکر زرهی، آشنایی با انواع سلاح‌های سبک و سنگین، بازدید از پایگاه یکم شکاری، جلسه با خلبانان و فرماندهان ارتش و…از دیگر برنامه‌هایی بوده که  به منظور آشنایی نویسندگان جوان با مباحث و ادوات جنگی برگزار و  با استقبال خوب نویسندگان مواجه شد.

انتشارات کتاب جمکران، ناشر برگزیده سال ۹۶ است.

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید