۴۱ واحد صنفی در مشهد پلمب شد

ایسنا/خراسان رضوی مدیر بازرسی و نظارت بر اصناف مشهد گفت: با توجه به  قرمز شدن مشهد از ابتداء هفته گذشته ۱۹ تیرماه تا پنجشنبه هفته گذشته ۲۶۹۶ بازرسی درمورد رعایت پروتکل‌های بهداشتی از مشاغل در مشهد در مدت ذکر شده انجام شده که منجر به ۱۳۸ تذکر کتبی، ۷۱ مورد جریمه و پلمب ۴۱ واحد ‌صنفی شده است. ارزش ریالی این جرایم حدود ۲۱ میلیون و ۳۰۰ هزار ریال است.

امیر دلداری در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص بازرسی‌های انجام شده با توجه به شرایط قرمز مشهد، اظهار کرد: با توجه به  قرمز شدن مشهد از ابتداء هفته گذشته ۱۹ تیرماه تا پنجشنبه هفته گذشته ۱۸۰ اکیپ بازرسی متشکل از اداره نظارت بر اماکن عمومی، صنفی، اتاق اصناف و کارشناسان بهداشت تشکیل شده است.

وی افزود: ۲۶۹۶ بازرسی درمورد رعایت پروتکل‌های بهداشتی از مشاغل در مشهد در مدت ذکر شده انجام شده که منجر به ۱۳۸ تذکر کتبی و ۷۱ مورد جریمه و پلمب ۴۱ واحد صنفی شده است. ارزش ریالی این جرایم حدودا ۲۱ میلیون و ۳۰۰ هزار ریال است.

مدیر بازرسی و نظارت بر اصناف مشهد در رابطه بازرسی‌های انجام شده از ابتداء سال بیان کرد: از ابتداء سال جاری تا کنون ۲۰۵۰ اکیپ نظارتی تشکیل شده و ۱۳۳هزار و ۲۵۵ بازرسی انجام شده است. با انجام این بازرسی‌ها  ۲۵۶۴ تذکر کتبی صادر شده است و ۸۲۸ فرم جریمه صادر و ۱۱۳۶ مورد نیز پلمب صورت گرفته است.

دلداری عنوان کرد: تخلفات صورت گرفته به دلیل عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مشاغل گروه یک که اجازه فعالیت دارند و عدم اجرای مصوبه صنوف در مشاغل گروه دو و سه و چهار است.

وی با اشاره به اینکه بیشترین تخلفات در  سه ماهه ابتداء سال جاری نیز درحوزه فعالیت نانوایی‌ها صورت گرفته است، اظهار کرد: بیشترین فعالیت ما در این روزها در خصوص بازرسی از نانوایی‌ها است. در  سه ماهه ابتداء  سال جاری ۲۳۰۰ بازرسی از واحدهای نانوایی‌صورت گرفته است که  این  بازرسی‌ها منجربه صدور ۴۱۰ فقره فرم گزارش به ارزش ریالی ۳ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال  و ارسال به سازمان تعزیرات حکومتی شده است. نانوایی‌ها در دستور بازرسی قرار دارند و هر جایی که تخلف دیده شود، برخورد صورت می‌گیرد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید