۱۸۵۰ نفر از اعضای کادر درمان قزوین کرونا گرفتند

۱۸۵۰ نفر از اعضای کادر درمان قزوین کرونا گرفتند

ایسنا/قزوین مشاور اجرایی دانشگاه علوم پزشکی قزوین در مستند تلویزیونی روایت ایثار گفت: در استان قزوین ۸۰۰۰ نفر در بخش بهداشت و درمان و بخش خصوصی فعال هستند که در این میان ۱۸۵۰ نفر از اعضای کادر بهداشت و درمان در استان قزوین مبتلا به کرونا شدند که برخی ابتلای شدید داشتند و تحت درمان ویژه قرار گرفتند.

مجید بهرامی در نشست خبری مستند تلویزیونی روایت ایثار که امروز ۱۰ تیر ماه در اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین برگزار شد، تصریح کرد: پرداختن به حوزه مدافعین سلامت و گروه‌های درگیر در مبارزه با کرونا، کاری فرهنگی و اثربخش است.

وی افزود: ۱۷ ماه است که درگیر پاندمی کرونا هستیم، کرونا همه را درگیر کرده است اما کادر درمان و بهداشت بیشتر در معرض ابتلا به کرونا قرار دارند چرا که به صورت کامل با بیماری در ارتباط هستند، در روزهای نخست شیوع کرونا، تجهیزات مورد نیاز برای مقابله با کرونا فراهم نبود و از طرفی اطلاعاتی در خصوص چگونگی مقابله با این بیماری وجود نداشت بنابراین کار سخت‌تر بود.

مشاور اجرایی دانشگاه علوم پزشکی قزوین در مستند تلویزیونی روایت ایثار اظهار کرد: کادر درمان در روزهای ابتدایی کرونا شرایط سخت‌تری داشتند چرا که به علت ارتباط با بیماران با خانواده‌هایشان ارتباطی نداشتند، اما این روزها به دلیل واکسیناسیون و رعایت پروتکل‌ها وضعیت بهتر شده است و امروز سربلند هستیم که توانستیم در این شرایط به خوبی عمل کنیم.

وی خاطرنشان کرد: در استان قزوین ۸۰۰۰ نفر در بخش بهداشت و درمان و بخش خصوصی فعال هستند که در این میان ۱۸۵۰ نفر از کادر بهداشت و درمان در استان قزوین مبتلا به کرونا شدند که برخی ابتلای شدید داشتند و تحت درمان ویژه قرار گرفتند، از این تعداد  ۳۱۸ نفر پرستار بودند و باقی افراد شامل پزشک، دارو ساز، اتاق عمل، متخصص بیهوشی و کادر بهداشت روستاها بودند.

بهرامی یادآور شد: تا حد زیادی شرایط بهبود پیدا کرده اما نگرانی همچنان ادامه دارد، اصرار کادر درمان این است که تا واکسیناسیون عمومی، مردم پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

وی اظهار کرد: این گروه مستندساز در اقدامی شایسته به مسئله مدافعان سلامت پرداخته‌اند و در عین حال انتظاری ندارند، ساختن مستند باعث خرسندی می‌شود و ما با توجه به امکانات دولت حمایت کردیم، توجه به زحمات و تلاش این گروه اثربخش است و امیدواریم استمرار پیدا کند.

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *