یک فوریت طرح ساماندهی ساخت و ساز در حریم روستاها تصویب شد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با یک فوریت طرح ساماندهی ساخت و ساز در حریم روستاها و مقابله با زمین‌خواری موافقت کردند.

به گزارش ایسنا، دوفوریت طرح ساماندهی ساخت و ساز در حریم روستاها و مقابله با زمین‌خواری در دستور کار صبح امروز (دوشنبه) مجلس شورای اسلامی قرار گرفت.

سید کاظم دلخوش به عنوان طراح این طرح در این باره گفت: برخی افراد فرصت طلب به عنوان خریدار باغات و زمین‌ها هستند، نقشه‌های هادی را بهم ریخته‌اند و موجب سوء‌استفاده بیش از حد شده‌اند، لذا ما این ضرورت را تشخیص دادیم که جابه‌جایی جمعیت بیش از این اتفاق نیفتاد و ترکیب روستا و شهر بهم نخورد.

وی ادامه داد: برخی شهرها جمعیت‌شان به خاطر خشکسالی در حال کاهش است و در مقابل برخی شهرها با افزایش جمعیت مواجه شده است که اینها سازمان طرح هادی روستایی را بهم ریخته و این طرح نیازمند بازنگری است چرا که در غیر این صورت معضلاتی برای مردم ایجاد می‌شود.

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: کمیسیون ماده ۹۹ که متعلق به روستاهاست هرازگاهی تشکیل می‌شود و کاربردی ندارد اگر در این باره بازنگری نشود ما با مشکلات زیادی در این زمینه مواجه خواهیم شد.

در ادامه دو فوریت این طرح به رای مجلس شورای اسلامی گذاشته شد که نمایندگان با ۸۶ رای موافق، ۱۰۰ رای مخالف و سه رای ممتنع از مجموع ۲۰۱ نماینده به آن رای ندادند، در ادامه یک فوریت این طرح به رای مجلس گذاشته شد که با ۱۱۰ رای موافق، ۷۷ رای مخالف و یک رای ممتنع از مجموع ۲۰۴ نماینده حاضر به تصویب رسید.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید