گشت ارشاد مسئولان جزو اولویت‌ها است

ایسنا/فارس دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان فارس، ایجاد گشت ارشاد مسئولان را جزو اولویت‌های اصلی این ستاد برشمرد.

حجت‌الاسلام علی‌ کرم‌عباسی در جلسه با مدیر حوزه‌های علمیه برادران استان فارس با اشاره به اینکه در راستای انجام امر به معروف و نهی از منکر، نیاز به دریافت و استفاده از رهنمودهای بزرگان و علما است، گفت: بی شک حوزه های علمیه در احیا، اجرا و ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر می‌توانند نقش بسزایی داشته باشند.

به گزارش ایسنا به نقل از ستاد امر به معروف و نهی از منکر، کرم‌عباسی با بیان اینکه رویکرد این ستاد مطالبه گری است، گفت: گشت ارشاد مسئولان جزو اولویت‌های اصلی ستاد است.

مدیر حوزه‌های علمیه برادران استان فارس نیز در این جلسه ضمن ابراز خرسندی و تبریک انتصاب دبیر جدید ستاد امر به معروف فارس، به آیه ۱۰۴ از سوره آل عمران افزود: این آیه همه ما را نسبت به این رسالت دینی آگاه می‌کند و اگر امتی با این اوصاف تحقق پیدا کند گام موثری در ترویج، احیاء و اجرای فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر برداشته خواهد شد و این تحقق پیدا نمی کند مگر با آموزش و فرهنگ سازی نسبت به این فریضه واجب الهی.

حجت‌الاسلام استوارمیمندی با بیان اینکه برداشته شدن گام موثر در ترویج و احیا و اجرای فریضتین، با آموزش و فرهنگسازی قابل حصول است، اضافه کرد: آمر به معروف و ناهی از منکر در جامعه باید حمایت شود.

این مقام روحانی گفت: عفاف و حجاب باید جزو اولویت های اولیه قرار گیرد به لحاظ اینکه سلامت معنوی جامعه را تضمین می کند و دارای بعد اجتماعی است، برخلاف برخی از فرائض دینی که بعد فردی را به دنبال دارد.

مدیر حوزه‌های علمیه برداران استان فارس گفت: هنر ستاد امر به معروف و نهی از منکر اینست که مفاهیم ارزشی دینی را به صورت مفاهیم انسانی نهادینه کند تا دشمن خلع سلاح شود.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید