کرمانشاه در تکاپوی برگزاری یادواره‌ای برای چهارمین شهید محراب

کرمانشاه در تکاپوی برگزاری یادواره‌ای برای چهارمین شهید محراب

ایسنا/کرمانشاه شهید آیت‌الله اشرفی اصفهانی از چهره های نامدار و ماندگار انقلاب اسلامی و یاران سخت کوش امام(ره) ۲۳ مهر ۱۳۶۱ در محراب نماز جمعه کرمانشاه به دست منافقین کوردل به شهادت رسید.

 حالا مسئولین کرمانشاه در تدارک برگزاری یادواره ای برای گرامیداشت یاد و خاطره شهید آیت الله اشرفی اصفهانی -چهارمین شهید محراب- هستند، به امید اینکه این یادواره بتواند گامی هرچند کوچک برای معرفی بهتر این چهره تاثیرگذار به جامعه باشد.

افشین کریمی معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمانشاه امروز(۱۰ تیر) در نشست برنامه ریزی برای برگزاری یادواره بزرگداشت آیت الله میرزا عطا الله اشرفی اصفهانی  که با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه در بیت امام جمعه برگزار شد، با اشاره به اهمیت برنامه ریزی برای برگزاری این یادواره،  گفت: وقت آن رسیده که جامعه به ویژه نسل جوان را با چهره های تاثیرگذاری مثل آیت الله اشرفی اصفهانی آشنا کنیم و برای این کار باید از تیم های جوان استفاده شود.

کریمی اضافه کرد: تاکنون نتوانسته ایم آنطور که باید امثال شهید اشرفی اصفهانی را به جامعه معرفی کنیم و به همین خاطر هم نسل جوان نتوانسته اند از شخصیت های برجسته ای مثل آیت الله اشرفی اصفهانی الگوبرداری کنند.

کریمی سپس با اشاره پای کار بودن استانداری برای برگزاری این یادواره، افزود: هیچ مشکلی برای تامین هزینه های برگزاری این یادواره در استان نداریم.

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمانشاه سپس اشاره ای هم به زمان در نظر گرفته شده برای برگزاری یادواره در پنجم مرداد داشت و گفت: به نظرم برای کیفیت بخشی بیشتر به یادواره و نیز فراهم شدن امکان  حضور و بهره مندی دانش آموزان  و دانشجویان از این یادواره و نیز بهبود احتمالی اوضاع و احوال کرونایی، بهتر است زمان برگزاری آن به ۲۳ مهر و همزمان با سالروز شهادت این عالم ربّانی موکول شود.

جعفر همتی مشاور عالی استاندار کرمانشاه نیز در این نشست با بیان اینکه در حق بزرگانمان جفا کرده ایم، گفت: وقتی امثال ایت الله اشرفی اصفهانی، آیت الله میبدی، آیت الله جلیلی و سایر بزرگان را به جامعه معرفی نمی کنیم، چطور انتظار داریم جامعه از این افراد الگوبرداری کنند.

همتی ادامه داد: اگر از اکثر مردم سوال کنیم، نمی توانند چند اثر آیت الله اشرفی اصفهانی را نام ببرند و این یعنی در حوزه معرفی بزرگان کوتاهی کرده ایم.

حجت الاسلام محمدحسین ضیغمیان رئیس شورای سیاستگذاری ائمه استان کرمانشاه نیز در این نشست هدف از برگزاری این یادواره را تلاش در جهت معرفی این عالم برجسته عنوان و ابراز امیدواری کرد: برگزاری این یادواره بتواند نقش مهمی در شناساندن این شهید والا مقام به جامعه داشته باشد.

ضیغمیان با اشاره به برگزاری یادواره در سطح استانی گفت: قرار است سال آینده و پس از برگزاری یادواره های استانی شاهد برگزاری کنگره شهدای محراب در سطح ملی در کشور باشیم.

قرار بود یادواره استانی آیت الله اشرفی اصفهانی پنجم مرداد و همزمان با روز ملی کرمانشاه در استان برگزار  شود که به پیشنهاد حاضران در این نشست به منظور برگزاری یادواره با کیفیت بالاتر و نیز بهبود احتمالی اوضاع و احوال کرونایی، احتمالا به ۲۳ مهر و همزمان با سالروز شهادت شهید اشرفی اصفهانی برگزار خواهد شد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *