کاهش ۹ درصدی تلفات ناشی حوادث کار در مازندران

ایسنا/مازندران مدیرکل پزشکی قانونی استان مازندران از کاهش ۹ درصدی تلفات ناشی حوادث کار در استان خبر داد.

علی عباسی با بیان اینکه از این موارد ۲۱ نفر متاهل و مابقی مجرد هستند، افزود: بر اساس آمارهای موجود در سه ماهه سالجاری سقوط از بلندی با ۱۹ فوتی رتبه اول مرگ‌های ناشی از حوادث کار را به خود اختصاص می دهد و جسم سخت با  ۶ ، برق گرفتگی  با ۳ و سوختگی با یک فوتی در رتبه های بعدی مرگ بر اثر حوادث کار قرار دارند.

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران افزود :در سه ماهه امسال بیشترین مرگ‌های ناشی از حوادث کار با ۱۵ مورد در خرداد ماه و فروردین و اردیبهشت  با ۷ مورد گزارش  شده‌ است.

این مقام اجرایی استان تصریح کرد : طی این مدت شهرستان‌های آمل  با ۴، ساری، بابل و چالوس هر کدام با ۳ فوتی بیشترین و شهرستان‌های بابلسر ، رامسر، قائم شهر، میاندرود ، محمود آباد و نور هر کدام با یک فوتی کمترین موارد مرگ بر اثر حوادث کار را داشتند.

مدیرکل پزشکی قانونی استان مازندران به تفکیک سن متوفیان گفت: سنین ۳۱ تا ۴۰ سال با ۶ فوتی بیشترین  و سن بیش از ۶۱ سال با ۴ فوتی کمترین آمار در این سه ماهه گزارش شده است.

عباسی افزود: بر اساس آمار مراکز پزشکی قانونی استان تعداد ۲۲۸ مصدوم ناشی از حوادث کار به پزشکی قانونی مراجعه کردند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۳۰ درصد افزایش داشت از این تعداد ۲۱۴ نفر مرد و ما بقی زن هستند.

به گزارش روابط عمومی پزشکی قانونی مازندران،عضو شورای قضایی استان با اشاره به اینکه بیشترین حوادث ناشی از کار در بخش ساختمان است،گفت: ارزش نهادن به جان انسانها، داشتن برنامه ایمنی در کار، رعایت استاندارد ها و قوانین مربوطه، آموزش و ایجاد نظام اطلاع رسانی و عبرت از حوادثی که اتفاق افتاده را از مهم ترین راهکارها در راستای کاهش حوادث ناشی از کار هستند.

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید