کارگاه‌های چوب اسدآباد برای اخذ مجوز حمل چوب همکاری ندارند

ایسنا/همدان رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری اسدآباد از فعالیت ۱۰ کارگاه چوب در سطح این شهرستان خبر داد و گفت: متأسفانه کارگاه‌های چوب سطح شهرستان همکاری لازم برای اخذ مجوز حمل چوب از منابع طبیعی را ندارند .

بهزاد شاهمرادی در گفت‌و گو با ایسنا، با بیان اینکه حمل هرگونه چوب زراعی و غیر زراعی بدون مجوز از منابع طبیعی قاچاق محسوب شده و با این موارد در صورت مشاهده برخورد می‌شود، افزود: یکی از مهمترین دلایل عدم همکاری کارگاه‌های چوب شهرستان برای اخذ مجوز حمل چوب از منابع طبیعی تصور به زمان‌بر بودن روند صدور مجوز بوده در حالیکه این امر به هیچ‌وجه زمان‌بر نیست و ظرف کمتر از نیم ساعت به‌صورت آنلاین مجوز فرد متقاضی قابل صدور است.

وی در ادامه شهرستان اسدآباد را یکی از جمله شهرستان‌های پیشرو استان در زراعت چوب دانست و تصریح کرد: در رابطه با زراعت چوب به‌دلیل توجیهه اقتصادی بالای آن متقاضیان بسیاری وجود داشته که منابع طبیعی از استقبال این متقاضیان حمایت‌های لازم را دارد.

شاهمرادی با بیان اینکه در سال گذشته توسط منابع طبیعی۱۰۰ هکتار جنگل کاری از نوع صنوبر  در داخل شهر به صورت بادشکن و نواری در کنار جوی های آب انجام گرفت، خاطر نشان کرد:از این میزان جنگل کاری نواری و بادشکن حدود ۱۰ هکتار در پنج نقطه شهر به صورت کاشت عمده بوده است .

وی از ۵۰ هکتار طرح توسعه جنگل دستکاشت گردنه اسدآباد در سال‌جاری خبر داد و یاد آور شد: با توجه به تعهد ۵۰ هکتاری امسال در گردنه این اقدام در اسفند ماه سال‌جاری انجام خواهد شد، ضمن اینکه در حال حاضر گردنه‌اسدآباد دارای ۲۹۰ هکتار جنگل کاری دستکاشت است.

شاهمرادی با اشاره به اینکه اسدآباد دارای جنگل طبیعی نیست و جنگل گردنه اسدآباد از نوع جنگل دستکاشت به‌شمار می‌رود، خاطرنشان کرد: سیاست سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کاشت درخت بوده و به‌دلیل نبود اعتبار از محل مشخص سازمان برای نگهدای اشجار بعد از تثبیت کاشت درختان با احاله مدیریت نگهداری آن به شهرداری‌ها واگذار می‌شود.

وی اضافه کرد: از سه سال پیش نسبت به جنگل‌کاری بخشی از گردنه اقدام شده که با احاله مدیریت باید برای نگهداری به شهرداری واگذار شود که با وجود پیگیری‌های سه ساله هنوز در این رابطه پیگیری و اقدام نکرده‌اند و که از شهرداری شهر درخواست داریم نسبت به تسریع در این امر اقدام لازم را انجام دهند.

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید