همدلی اعضای شورای شهر زاهدان نقش مهمی در رفع مشکلات مردم دارد

ایسنا/سیستان و بلوچستان نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: باید در میان اعضای شورای شهر زاهدان همدلی، انسجام و یکصدایی وجود داشته باشد تا در گام بعدی بتوانند مشکلات مردم را از مسوولان مختلف استان مطالبه کنند.

به گزارش ایسنا آیت‌الله مصطفی محامی در دیدار منتخبین ششمین دوره انتخابات شورای شهر زاهدان، اظهارداشت: مردم زاهدان با وجود مشکلات متعدد در سطح شهر مستحق خدمت هستند و باید از همه توان برای خدمت به آنها استفاده کنید.

امام جمعه زاهدان افزود: قبل از شروع کار، حرف و وعده‌های خود را بنویسید و سپس در طول انجام کار ببینید که چه میزان به آن عمل کرده‌اید.

آیت‌الله محامی با اشاره به سخنان حضرت علی(ع) به یکی از فرمانداران خود افزود:امام علی(ع) در نامه‌ای به فرماندار خود توصیه‌هایی داشت و آن هم اینکه شغل جدیدی که به تو واگذار شده طعمه نیست که آن را ببلعی بلکه امانتی است که در اختیارت قرار گرفته و باید امانت‌ دار باشی.

نماینده رهبر معظم انقلاب در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان ادامه داد: ممکن است برخی با ورود به عرصه انتخابات شورای شهر و در محاسبات خود به دنبال بالا رفتن از پلکان قدرت و ثروت اندوزی باشند اما باید توجه کرد که کار در این قسمت یک عرصه خدمت است نه سکوی قدرت و ثروت اندوزی و باید به این کار نگاه عبادی داشته باشیم.

وی ادامه داد: بهترین کار نزد خداوند خدمت به خلق است آن هم نه تنها در مقام حرف بلکه در مقام عمل زیرا در چنین شرایطی حالمان خوب و خستگی در کار معنایی نخواهد داشت.

آیت الله محامی گفت: در بین افراد منتخب در این دوره شورای اسلامی شهر زاهدان ترکیب خوبی از تخصص‌ها وجود دارد، تخصص‌هایی که در شهر به آن نیازمند هستیم و امیدواریم از این تجربیات استفاده شود.

امام جمعه زاهدان با اشاره به اینکه فرصت خدمت به مردم زودگذر است،بیان کرد: با توجه به شرایط شهر و گلایه‌های فراوان مردم زاهدان کار شما سخت است و درگذشته نیز در جلسه با شهردار خواهان پاسخگویی به مطالبات مردم شدیم و در حال حاضر بدون هیچ گونه قضاوتی باید گفت که پاسخ های شهردار قانع کننده نبوده و اقناع عمومی حاصل نشده است.

وی افزود: باید عملکرد شورای شهر در دوره‌های گذشته را بررسی کنید و برای کار خود برنامه‌ریزی داشته باشید زیرا هرچه جایگاه و تاثیرگذاری تان بیشتر باشد کار سخت‌تر خواهد بود از این جهت که مورد طمع و تعرض قرار خواهید گرفت و ممکن است دچار خطا و گمراه شوید.

آیت الله محامی تصریح کرد: در سطح کشور برخی‌ها به انتخابات نگاه قمار دارند و اوضاع استان ما نیز بهتر از این نیست و باید بدانیم که در چنین شرایطی کار کردن سخت است و باید از خدا بخواهید که شما را حفظ کند و عملکرد شما به گونه‌ای باشد که در موضع تهمت قرار نگیرید.

وی گفت: باید در برابر مطالبات مردم پاسخگو باشید تا حرف و حدیث و شائبه بِده بِستان ایجاد نشود و با همه افراد به طور یکسان برخورد کنید.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان تاکید کرد: وجود افراد مختلف به صورت ترکیبی از  اقوام‌ها و مذاهب نشان دهنده وحدت بوده و عملکرد شما تقویت کننده این وحدت است.

امام جمعه زاهدان رعایت عدالت در همه جهات و تلاش در رعایت حقوق مردم را خواستار شد و اظهارداشت: عدالت به تنهایی جنبه‌های مالی ندارد بلکه جنبه های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، اقتصادی، حفظ احترام مردم و برخورداری آنها از امکانات شهری را نیز شامل می‌شود و باید تلاش خود را بکار گیرید تا عدالت را برقرار و درد دل‌های مردم را بشنوید زیرا به شما کمک می‌کند که در جریان بسیاری از مسائل قرار گیرید و با دست گیری از افراد گرفتار از کار خود بیشتر لذت خواهید برد.

آیت الله محامی خاطر نشان کرد: نباید زمان را از دست داد بلکه باید مطالعه، تحقیق و پژوهش را از همین امروز آغاز کنید تا در هنگامی که مسوولیت به شما واگذار می‌شود برنامه‌های خود را عملیاتی کنید.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید