هزینه ۵۸۰ میلیاردی برای مرکز جامع سرطان همدان

ایسنا/همدان رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی ابن‌سینا همدان گفت: ۵۸۰ میلیارد تومان اعتبار برای ساخت و تجهیز فاز اول مرکز جامع سرطان همدان، هزینه شده‌ است.

به‌گزارش ایسنا، دکتر رشید حیدری‌مقدم دوشنبه ۲۸ تیرماه در مراسم افتتاحیه فاز اول مرکز جامع سرطان بنیاد محمدعلی فرشچیان در همدان، اظهار کرد: اتفاقات خوبی در هشت سال گذشته در حوزه سلامت رخ داده است.

وی با بیان اینکه بیش از ۴۰۰ پروژه  در استان همدان انجام داده شده  و در ۳۰ سال آینده نیاز به کار خاصی در زیرساخت نداریم، تصریح کرد: ما تنها دانشگاهی هستیم که ۶۰۰ دانشجو خارجی داریم که سالانه یک و نیم تا دو میلیون دلار درآمد ارزی داریم و دانشگاه ما می‌تواند به عنوان مرجع دانسگاه‌های پزشکی غرب کشور باشد.

حیدری‌مقدم درباره مرکز جامع سرطان همدان، گفت: این پروژه قرار است در ۲۵ هزار و ۸۰۰ متر ساخته شود که امروز هزار و ۸۰۰ متر از آن که شامل بخش شیمی‌درمانی، پرتودرمانی و بخش سرپایی است، افتتاح خواهد شد.

وی ادامه داد: ساخت این فاز، ۴۰۰ میلیارد تومان و تجهیز آن ۱۸۰ میلیارد تومان هزینه داشته که ۶۰ درصد آن توسط دانشگاه علوم پزشکی و ۴۰ درصد توسط بنیاد فرشچیان تأمین شده است.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید