معرفی بیش از ۱۵۰۰ مددجو و نیازمند البرزی جهت دریافت تسهیلات اشتغال

معرفی بیش از ۱۵۰۰ مددجو و نیازمند البرزی جهت دریافت تسهیلات اشتغال

ایسنا/البرز معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان البرز گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون بیش از ۱۵۰۰ مددجو و نیازمند البرزی جهت دریافت تسهیلات اشتغال به ارزش ۸۰ میلیارد تومان به بانک های عامل معرفی شدند.

شاهین رضایی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به لزوم ترغیب مددجویان و نیازمندان به حرکت در مسیر اشتغال گفت: این تسهیلات از محل اعتبارات قرض‌الحسنه سهم اشتغال بانک‌ها و صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد و نیازمندان جویای کار پرداخت می شود.

وی افزود: از ابتدای سال جاری تا کنون بیش از ۱۵۰۰ مددجو و نیازمند البرزی جهت دریافت تسهیلات اشتغال به ارزش ۸۰ میلیارد تومان به بانک های عامل معرفی شدند.

رضایی با اشاره به رویکرد کمیته امداد امام خمینی(ره) در توانمندسازی مددجویان و نیازمندان از طریق اشتغال زایی افزود: به منظور مساعدت به مددجویان مجری طرح‌های خودکفایی، در حال حاضر دوره بازپرداخت تسهیلات ۵۰ میلیون تومانی اشتغال ۸۴ ماه است.

رضایی با بیان اینکه تسهیلات اشتغال این نهاد در زمینه‌های خدماتی، تولیدی صنعتی، دام‌پروری، کشاورزی و صنایع‌دستی به مددجویان زنان سرپرست خانوار تحت حمایت کمیته امداد و تعدادی از نیازمندان غیر تحت حمایت پرداخت می‌شود بیان کرد: طی سه ماهه اول سال جاری  این نهاد در قالب تسهیلات اشتغال، کاریابی و راهبری شغلی ۲۳۸ شغل به‌طور مستقیم و غیرمستقیم ایجاد کرده است.

رضایی تصریح کرد: برای کارآفرینانی که از مددجویان مورد حمایت این نهاد در کسب و کار خود به‌کارگیری کنند، پرداخت حق بیمه فرد به‌کارگیری شده تا دو سال در نظر گرفته‌شده است.

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *