فرآیند انتخاب ۲۹ شهردار در کردستان صورت گرفته است

فرآیند انتخاب ۲۹ شهردار در کردستان صورت گرفته است

ایسنا/کردستان تا کنون فرآیند انتخاب ۲۹ شهردار صورت گرفته و با حکم بهمن مرادنیا استاندار کردستان ۱۲ شهردار تابعه استان منصوب شده‌اند.

با صدور شش حکم انتصاب شهرداران یاسوکند، برده رشه، شویشه، صاحب ، هزارکانیان و موچش تعداد شهرداران منتخب به ۱۲ نفر رسید.

بر اساس این گزارش تا کنون شهرداران سنندج، سقز، مریوان، کامیاران، بیجار، سروآباد، صاحب، یاسوکند، برده رشه، شویشه، صاحب، هزارکانیان و موچش منصوب شده اند.

در ادامه این گزارش آمده است استان کردستان دارای ۳۲ شهرداری فعال بوده که تاکنون فرآیند انتخاب ۲۹ شهردار انجام گرفته است.

به گزارش ایسنا و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ لازم به ذکر است از ۲۹ مورد فوق ۱۷ مورد در مرحله اخذ استعلامات می باشند و به زودی پس از طی این مراحل حکم انتصاب سایر شهرداران نیز صادر می گردد.

شایان توجه این که در شهرداریهای دیواندره و توپ آغاج بدلیل تاخیر در شروع بکار در حال حاضر فرآیند انتخاب شهردار صورت نگرفته که هماهنگی لازم با شوراهای اسلامی این شهرها جهت تسریع در فرآیند انتخاب شهردار صورت گرفته است.

این گزارش در پایان می افزاید: موضوع انتخاب شهردار بانه نیز طی جلسه ای که در استانداری با حضور اعضای شورای اسلامی شهر بانه برگزار و در ادامه بررسی و مقرر گردید که اعضای شورای اسلامی شهر بانه با کنار گذاشتن اختلافات سریعا فرد واجد شرایط و منطبق با شرایط آیین نامه اجرایی احراز سمت، شهرداررا معرفی کنند.

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *