شورای شهر حق تعطیل کردن پروژه‌های شهرداری قزوین را ندارد

شورای شهر حق تعطیل کردن پروژه‌های شهرداری قزوین را ندارد

به گزارش ایلنا، فرج‌الله فصیحی رامندی گفت: هنگامی که  تعطیلی پروژه تصفیه شیرابه پسماند مطرح شد، تذکر دادم که تعطیلی این پروژه هزینه سرباری را برای مردم تحمیل می‌کند که هزینه آن باید از جیب مردم پرداخت شود.

عضو شورای شهر قزوین ادامه داد: به نظر بعضی اعضای شورا، شهردار قزوین کوتاهی کرده و باید مجوز هزینه‌های مازاد در پروژه تصفیه شیرابه را از شورای شهر قزوین می‌گرفت که نگرفته، ادعای این دوستان این است که بالاخره شهردار قزوین باید جور این کوتاهی را بکشد و این نگاه مثبتی نیست.

وی با بیان اینکه پرونده پروژه تصفیه شیرابه به دست مرجع قضایی رسیده، گفت: هر فردی گزارش این پروژه را داده، دستش درد نکند؛ چه گزارش مردمی باشد، چه عضو شورا یا شخص دیگری این کار را کرده باشد، امروز که پرونده به مرجع قضایی رسیده، باید صبر کنیم تا دستگاه قضایی نظر دهد و باز کردن پرونده تصفیه شیرابه مجددا در شورا قانونی نیست.

این عضو شورای شهر قزوین تصریح کرد: اگر اکثریتی که امروز در شورای شهر قزوین حاکم است، به هر دلیلی رأی به تعطیلی پروژه شهرداری می‌دهد، این کار خلاف قانون و ضوابط است، شورا حق نظارت دارد و این حق نظارت نباید مانع عملکرد شهرداری قزوین شود.

فصیحی رامندی با تاکید بر اینکه تعطیلی این پروژه به ضرر مردم است خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه پرونده این موضوع به مراجع قضایی ارجاع شده؛ باید روال عادی‌اش در دستگاه قضا را طی کند.

وی تصریح کرد: وظیفه قانونی شورای شهر این است که درباره تخلفات شهرداری هیأت تحقیق و تفحص تشکیل دهد و اگر تخلفات توسط این هیأت به اثبات رسید، این تخلفات را به مراجع مربوطه معرفی کند؛ اعضای شورا اجازه دهند که پرونده روال طبیعی‌اش در دستگاه قضایی را طی کند و مراجع قضایی درباره این پروژه هر تصمیمی گرفتند، شهردار باید پاسخگو باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *