ایسنا/آذربایجان شرقی نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت: ارزش کار شهدای مدافع حرم که در سوریه جنگیدند، بسیار بالاست و آنان توانستند زمینه ایجاد وحدت در سطح جهان اسلام را فراهم کنند که اثرات آن را در آینده خواهیم دید.

حجت الاسلام و المسلمین سید محمد علی آل هاشم در مراسم ششمین سالگرد شهادت شهید مدافع حرم حامد جوانی ، اظهار کرد: ششم تیرماه سال ۱۳۶۰، رهبر معظم انقلاب حین سخنرانی در مسجد ابوذر تهران، مورد حمله تروریستی قرار گرفتند که به حول قوه الهی، تنها چاشنی بمب تعبیه شده، منفجر شد و خود بمب به صورت معجزه آسا منفجر نشد تا رهبر معظم انقلاب بعد از امام خمینی (ره)، رهبری نظام اسلامی را برعهده بگیرند.

وی ادامه داد: اکنون که ۳۲ سال از رحلت امام خمینی (ره) می‌گذرد، شاهد هستیم که کشورمان با همان صلابت، قاطعیت و شجاعت امام راحل، رهبری می‌شود و علاوه بر کشورما، سایر مسلمانان جهان نیز هدایت می‌شوند.

وی با اشاره به انفجار ساختمان حزب جمهوری در هفتم تیرماه سال ۱۳۶۰، توضیح داد: این حادثه‌ی تروریستی منجر به شهادت آیت‌ الله بهشتی و ۷۲ تن از یارانشان شد که هرکدام از این اتفاقات می‌توانست در نظام هر کشوری خلل ایجاد کند.

حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم با بیان اینکه شهدای مدافع حرم شعار نهضت اسلامی را در عمل محقق کردند، گفت: شهدای مدافع حرم از سراسر کشورهای اسلامی برای جنگ با داعش آمده بودند لذا آنان نسبت به سایر شهدای عزیز، مزایایی دارند چرا که بیرون از مرزهای ایران اسلامی با دشمنان جنگیده و مظلومانه در غربت به شهادت رسیدند.

وی ادامه داد: شهدای مدافع حرم در دامان فرهنگی پرورش یافته‌اند که همواره حفظ آرمان‌های اهل بیت (ع)  در اولویت قرار داشت.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی  تاکید کرد: شهدا راه خود را انتخاب کرده‌اند و امروز وظیفه ما است تا راه آنان را ادامه داده و به وصیتشان عمل کنیم و همچنین ضرورت دارد فرزندان شهدا را نیز ارج نهیم.

وی خاطرنشان کرد: امروز باید با تأسی از شجاعت و ایثار دفاع مقدس و دفاع از حرم، در جنگ اقتصادی و فرهنگی نیز پیروز شویم.

امام‌جمعه تبریز با تأکید بر ضرورت زنده نگه داشتن آثار شهدا، گفت: اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس باید وصیت‌نامه، دست نوشته‌ها و سفارشات شهدا را بین جوانان منتشر کنند.

وی در پایان با اشاره به برنامه‌ریزی دشمنان برای پایین آوردن میزان مشارکت در انتخابات اظهار کرد: باتوجه به عملکرد برخی مسئولان در طول هشت سال گذشته، اختلال ایجاد شده در ساعات اولیه رأی گیری و بیماری کرونا، این میزان مشارکت قابل قبول است و امیدوارم آیت الله رئیسی همچون زمان قوه قضائیه مبارزه با فساد، تبعیض و تخلف را در قوه مجریه دنیال کند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید