زنجان به جمع شهرستان‌های زرد کرونا پیوست

ایسنا/زنجان طبق اعلام آخرین وضعیت رنگ‌بندی شهرستان‌های استان زنجان، ۶ شهرستان در وضعیت زرد و دو شهرستان در وضعیت نارنجی کرونا قرار دارد.

به گزارش ایسنا، همچنان پس از گذشت ۱۵ ماه از جولان کرونا و گذراندن چهار موج سخت بیماری کرونا، باز هم شاهد افزایش روند سرپایی بیماران کرونایی در استان زنجان هستیم؛ افزایشی که زنگ خطر شیوع پیک پنجم این بیماری را به صدا در آورده است.

بنا بر اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، شهرستان‌های زنجان و خدابنده به جمع شهرستان‌های طارم، سلطانیه، ایجرود و ماه‌نشان که در وضعیت زرد با خطر متوسط کرونا قرار دارند، پیوستند.

در حال حاضر تنها شهرستان‌های ابهر و خرم‌دره، رخت نارنجی کرونایی بر تن دارند که در صورت رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی توسط مردم این رنگ‌بندی قابل تغییر و شکننده است.

روند بیماری کرونا در شهرستان‌های ابهر و زنجان معادل نرم استانی بوده ولی به صورت جزئی افزایشی است. این در حالی است که شهرستان خرم‌دره از لحاظ روند بستری از نرم استانی بالاتر بوده و در حوزه سرپایی نیز روند افزایشی دارد.

به گفته رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان، طبق تجربه‌های گذشته، افزایش بیماران سرپایی به معنای قرار گرفتن در مسیر پیک جدید بیماری کرونا است. گفتنی است آثار افزایش شمار بیماران سرپایی کرونا در استان زنجان طی دو هفته آینده در بخش بستری خود را نشان خواهد داد.

وضعیت کنونی بیماری کرونا در استان زنجان نیازمند عزم جدی زنجانی‌ها برای رعایت هر چه بیشتر پروتکل‌های بهداشتی، فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک است. شهروندان زنجانی نباید گول رنگ‌بندی کرونایی شهرستان‌های استان را بخورند، زیرا همچنان دو نوع ویروس جهش‌یافته کرونای هندی و انگلیسی در کشور جولان می‌دهد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید