رضایی: اسکوچیچ تصمیم گیرنده نهایی است

مجید رضایی معتقد است که مربیان تیم ملی باید با بیرانوند صحبت کنند و از لحاظ روحی او را تقویت کنند.

مجید رضایی، پیشکسوت فوتبال ایران در گفت‌وگو با ایسنا درباره عملکرد تیم ملی در مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر اظهار کرد: جدول مسابقات نشان می دهد که تیم قدرتمندی در اختیار داریم و امتیازاتی که کسب کردیم، نوید این را می‌دهد که بازیکنان باصلابت کامل مقابل سوریه بازی کنند و امیدوارم بازی فردا عاقبت خوبی داشته باشد. به هر شکل تیم ملی را با توجه به نتایجی که به دست آورده، لایق صعود به جام جهانی بوده و امیدوارم این اتفاق هر چه زودتر رخ دهد زیرا مردم ما به حضور در جام جهانی عادت کرده‌اند.

او درباره نبود طارمی در دیدار مقابل لبنان و دیدار بعدی تیم ملی مقابل سوریه گفت: هر تیمی ساختاری  دارد و این ربط به این دارد که تیم با چه روش و سیستمی بازی کند و از چه نفراتی استفاده کند. به هر حال سال‌ها است که طارمی در خط حمله تیم قرار دارد و زوج خوبی را با آزمون ساخته است. این دو از هم شناخت کافی دارند و حتی نوع پاس دادن و حرکت کردن هم را هم می‌دانند. مشخص بود که خط حمله ضعف‌هایی دارد که امیدوارم حداقل در دیدار با سوریه جانشین خوبی برای او به زمین فرستاده شود.

این پیشکسوت فوتبال درباره مشکلات بین اسکوچیچ و طارمی اذعان کرد: وقتی تیمی را به یک نفر واگذار کردیم، همه اختیارات دست او است.  الان تمام تیم ملی در اختیار اسکوچیچ است و او تصمیم گیرنده نهایی است. اسکوچیچ هم به عنوان سرمربی باید از اختیاراتی که دارد، باهوش استفاده کند و تیم را مدیریت کند و از سرمایه‌هایی مثل آزمون، طارمی و جهانبخش که به او داده شد به نحو احسن بهره بگیرد. این مربی کروات باید مدیریت فنی و شخصیتی روی بازیکنان و حتی خود داشته باشد. بازیکنان تیم ملی هم باید بدانند که این‌جا باشگاه‌شان نیست و تیم ملی است؛ پس در نتیجه هیچ پیراهنی بالاتر از تیم ملی نیست.

این دروازه‌بان پیشین تیم ملی فوتبال درباره انتخاب بین بیرانوند یا امیر عابدزاده برای دیدار با سوریه گفت: دورازه‌بان پیشین تیم ملی انگلیس می‌گفت که دروزه‌بان پستی است که اگر ۹۹ درصد تمرکز داشته باشی، باز هم اشتباه خواهی کرد و گل خواهی خورد؛ در نتیجه باید ۱۰۰ درصد حواست را روی کارت جمع کنی. این نکته حساسیت این پست را نشان می‌دهد. بیرانوند دروازه‌بان شماره یک تیم ملی است اما شرایط باشگاهی او در روحیه‌اش تاثیر گذاشته و شکننده شده و نتوانسته رهایی پیدا کند که اثراتش را در تیم ملی دیدیم. باید با او بیش‌تر صحبت کنند. اگر نتوانستند او را از لحاظ روانی او را آماده کنند، باید از بازیکنان دیگر استفاده کنند.

منبع: ايسنا

دیدگاهتان را بنویسید