راە‌اندازی اولین مرکز آموزش نساجی سنتی در کردستان

راە‌اندازی اولین مرکز آموزش نساجی سنتی در کردستان

ایسنا/کردستان مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کردستان از راه‌اندازی اولین مرکز آموزش نساجی سنتی(موج بافی) با همکاری اداره کل فنی و حرفه‌ای استان خبر داد.

یعقوب گویلیان امروز پنجشنبه (۱۰تیرماه) در دیدار با مدیرکل فنی و حرفەای استان اظهار کرد: در راستای حفظ، احیا و توسعه بازار نساجی سنتی در کردستان مرکزی برای آموزش و ترویج این حرفه و رشته سنتی راه اندازی می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کردستان افزود: توسعه آموزش‌های تولید محور در حوزه صنایع دستی با تاکید بر احیا رشته‌های در حال منسوخ و همچنین آموزش شاغلین صنایع صنایع دستی به منظور هم افزایی و ایجاد زمینه ارتقا و رشد توانایی‌های حرفه‌ای از دیگر مسائلی بود که در این نشست مطرح و مصوب شد.

وی افزود: با توجه به انتخاب کردستان به عنوان مرکز آموزش تربیت مدرس بوم گردی در کشور مقرر شد از این ظرفیت با محوریت شهرها و روستای دارای قابلیت در این حوزه، کارگروهی با مشارکت دو اداره کل و متشکل از کارشناسان خبره این حوزه تشکیل شود.

گویلیان در ادامه گفت: آموزش غذاهای سنتی و محلی کردستان به منظور حفظ و توسعه این بخش از دیگر مواردی بود که در این نشست مطرح و مصوب شد.

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *