دلتای هندی در یک قدمی خاک خراسان جنوبی

ایسنا/خراسان جنوبی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: با توجه به اینکه احتمال آلودگی استان خراسان جنوبی به دلتای هندی وجود دارد، شهرستان‌های جنوبی و شرقی استان وارد خیز پنجم کرونا شده است.

کامبیز مهدی زاده، امروز پنج شنبه ۱۰ تیرماه به رسانه‌های گروهی اعلام کرد: موارد کرونا مثبت در شهرستان‌های جنوبی و شرقی استان به تدریج در حال افزایش بوده و وضعیت کرونایی شهرستان‌های نهبندان، سربیشه و درمیان تغییر پیدا کرده است.

به گزارش ایسنا، وی افزود: بر اساس بروزترین جدول رنگ بندی کرونایی، شهرستان نهبندان از وضعیت نارنجی به قرمز و شهرستان سربیشه و درمیان از وضعیت زرد به نارنجی تغییر رنگ داده است.

مهدی زاده با اشاره به اعمال محدودیت‌های جدید کرونایی در شهرستان نهبندان اظهار کرد: از امروز محدودیت‌هایی مانند تعطیلی گروه‌های شغلی دو، سه، چهار، منع ورود پلاک‌های غیر بومی و خروج پلاک‌های بومی از این شهرستان و منع تردد شبانه با هدف کاهش موارد ابتلا به کرونا اعمال می‌شود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند تصریح کرد: با توجه به اینکه احتمال آلودگی خراسان جنوبی به دلتای هندی وجود دارد، شهرستان‌های جنوبی و شرقی استان وارد خیز پنجم کرونا شده است.

علائم دلتای هندی چیست؟

وی با اشاره به اینکه یکی از علائم دلتای هندی آبریزش بینی است، ادامه داد: علائم کرونای هندی با کروناهای قبلی تفاوت چندانی ندارد، علائم گوارشی و سردرد از شایع‌ترین نشانه‌های این کرونای جدید می‌باشد.

مهدی زاده بیان کرد: محدودیت‌های کرونایی با توجه به وضعیت استان و شهرستان‌ها اعمال می‌شود و بنابراین تصمیمات مربوط به اعمال محدودیت‌های جدید در جلسه بعدی ستاد کرونا گرفته می‌شود.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید