دانشجوی جدید در خوابگاه‌های دانشگاه فردوسی نمی‌پذیریم

ایسنا/خراسان رضوی مدیر رفاه و سلامت دانشجویان دانشگاه فردوسی گفت: بر اساس  دستورالعمل‌های کرونایی و شرایط قرمز کرونا در مشهد، دانشجوی جدید در خوابگاه‌ها برای ترم تابستان نمی‌پذیریم.

مهندس ابوالقاسم ساقی، در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص وضعیت بازگشایی خوابگاه‌ها در ترم تابستان و مهرماه، اظهار کرد: وضعیت خوابگاه‌های دانشگاه در ترم تابستان به دلیل مجازی بودن دروسی که دانشگاه ارائه کرده است، به همان روال قبل خواهد بود و نیازی نیست دانشجویان به دانشگاه مراجعه کنند.

وی افزود: اما دانشجویان تحصیلات تکمیلی که از قبل در دانشگاه به صورت محدود با نظر استاد راهنما، معاون پژوهشی و  با یکسری فرایندها و معرفی برای انجام امور مربوط به پایان‌نامه در دانشگاه حضور داشته‌اند، در طول این ترم هم حضور خواهند داشت.

مدیر رفاه و سلامت دانشجویان دانشگاه فردوسی با اشاره به «پذیرش جدید دانشجویان»، اظهار کرد: دانشجویانی که می‌خواهند در ترم تابستان پذیرش شوند به دلیل شرایط قرمز کرونایی مشهد در حال حاضر فعلا پذیرش دانشجوی جدید حتی تحصیلات تکمیلی نداریم و همان دانشجویانی که حضور داشته‌اند  با نظر معاون پژوهشی تمدید شده‌اند و تداوم اسکانشان ثابت شده است. بنابراین دانشجوی جدید بر اساس دستورالعمل‌های کرونایی نمی‌پذیریم.

وی افزود: اگر وضعیت کرونا از حالت قرمز خارج شود، حضور دانشجویان در خوابگاه‌های دانشگاه به همان پروتکل قبلی برای رشته‌های غیر نظری تحصیلات تکمیلی باز می‌گردد.

ساقی در خصوص حضور دانشجویان در خوابگاه‌های دانشگاه در مهرماه عنوان کرد:  منتظریم که ستاد کرونا چه تصمیمی می‌گیرد. در حال حاضر نمی‌توان برای  اول مهر تصمیم گرفت که بازگشایی صورت می‌گیرد یا خیر.

مدیر رفاه و سلامت دانشجویان دانشگاه فردوسی مطرح کرد: در خوابگاه متاهلی تغییر خاصی انجام نشده و زندگی‌شان در جریان است. در خصوص رعایت پروتکل‌های بهداشتی، بخش‌نامه رنگ‌بندی برای ما ملاک است و مواد ضدعفونی کننده و اطلاع رسانی‌های لازم برای دانشجویان فراهم شده است.  پوسترهایی زده شده و در کانال دانشگاه این اطلاعات داده می‌شود و غذاخوری‌ها، بخش خدمات، حوزه‌های عمومی، خوابگاه‌ها، آشپزخانه و سرویس‌های بهداشتی روزانه ضدعفونی می‌شوند.

وی افزود: تخصیص غذا هم تنها به دانشجویان تحصیلات تکمیلی خوابگاهی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به صورت بیرون‌بر با پک بهداشتی ارائه می‌شود. اتاق‌های مشاوره خوابگاه‌ها در اختیار مرکز مشاوره است و مشاوران در آنجا حضور دارند و فعالیت می‌کنند.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید