خوزستان در شرجی / رطوبت ۹۴ درصدی هندیجان

خوزستان در شرجی / رطوبت ۹۴ درصدی هندیجان

ایسنا/خوزستان مدیرکل هواشناسی خوزستان از وقوع شرجی در اکثر مناطق استان خبر داد.

محمد سبزه‌زاری در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: در بررسی نقشه‌های پیش‌یابی تا اواخر وقت امروز جریانات جنوبی سبب افزایش رطوبت و وقوع شرجی به ویژه در مناطق جنوبی، ساحلی و مرکزی خواهد شد. امروز رشد ابر، احتمال رگبار و رعد و برق پراکنده نیز در ارتفاعات شرقی و شمالی استان خوزستان دور از انتظار نیست.

وی افزود: توده هوای گرم همچنان تا اواسط هفته آینده روی استان خوزستان مستقر خواهد بود و سبب وقوع دماهای ۴۹ درجه و بالاتر خواهد شد. همچنین از فردا به بعد در بعد از ظهرها در برخی نقاط به ویژه مناطق غربی و جنوب غربی شاهد وزش باد به صورت متوسط همراه با تندباد لحظه‌ای خواهیم بود.

مدیرکل هواشناسی خوزستان با اشاره به وقوع پدیده شرجی گفت: حداکثر رطوبت در ۲۴ ساعت گذشته در هندیجان ۹۴ درصد، شادگان ۸۸ درصد، بندر ماهشهر ۸۶ درصد، اهواز ۷۵ درصد، ایستگاه کشاورزی اهواز ۷۳ درصد، آبادان ۶۸ درصد، امیدیه ۵۹ درصد، بستان، صفی آباد دزفول و بهبهان ۵۳ درصد، آغاجاری ۵۱ درصد و شوشتر ۵۰ درصد بوده است.

وی بیان کرد: در شبانه‌روز گذشته آبادان با ۵۰.۵ و ایذه با ۲۴.۲ درجه سانتیگراد به ترتیب گرمترین و خنکترین نقاط استان خوزستان بودند. تغییرات دمای اهواز در این مدت بین ۳۰ تا ۴۹.۲ درجه سانتیگراد در نوسان بود.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *