حماس: روابط ما با حزب‌الله لبنان هرگز دچار تنش نشده است

حماس: روابط ما با حزب‌الله لبنان هرگز دچار تنش نشده است

معاون رئیس دفتر سیاسی حماس در نوار غزه تاکید کرد، روابط این جنبش با حزب‌الله لبنان خوب است و پیش از این یک بار هم دچار تنش نشده و هرگز قطع نشده است.

به گزارش ایسنا، خلیل الحیه، معاون رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس در نوار غزه در گفت‌وگویی ویژه با روزنامه عربی۲۱ در بیروت درباره روابط این جنبش با حزب‌الله لبنان اظهار کرد: شاید ما در گذشته و یا جدیدا در مورد برخی مسایل با هم اختلاف‌نظر داشته باشیم اما میان ما و برادرانمان در حزب‌الله و نیز هیچ یک از تشکل‌های امت اسلامی هیچ تنشی وجود ندارد زیرا ما برای داشتن ارتباطی خوب با همه تلاش می‌کنیم.

الحیه در ادامه تاکید کرد: ارتباط ما با حزب‌الله از مدت‌ها قبل وجود داشته و این ارتباط عمیق، پایدار و استوار بوده و می‌توانم بگویم توسعه‌یافته است.

سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان روز سه‌شنبه در بیروت میزبان اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی حماس و هیئت همراه او بود.

حزب‌الله لبنان در بیانیه‌ای اعلام کرد که در این دیدار به شکل مفصل به نبرد شمشیر قدس، دلایل، روند و نتایج آن در سطح فلسطین، کشورهای عربی و اسلامی و نیز سطح بین‌المللی پرداخته شد.

الحیه که در آن دیدار در هیئت حماس حضور داشت، درباره آن به عربی۲۱ گفت: موضوعات متعددی که از منظر مساله فلسطین اهمیت داشتند، از جمله نتایج نبرد شمشیر قدس بررسی شدند، این نبرد واقعیت جدیدی را در مقابله با اشغالگران صهیونیستی به نمایش گذاشت و ضمن اشاره به نتایج این نبرد بر کشورهای عربی و اسلامی، بر این نکته تاکید شد که نبرد شمشیر قدس واقعیت جدیدی را ایجاد کرد که در آینده در طراحی دوباره مساله فلسطین نقش بسزایی ایفا خواهد کرد.

معاون رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس در نوار غزه افزود: نتایج نبرد شمشیر قدس ارائه شده و تاکید شد، همبستگی بی‌سابقه تمامی کشورها و قاره‌های جهان با مساله فلسطین نشان داد که این مساله هنوز هم در قلب آزادگان جهان جایگاه مهمی دارد.

او افزود: هیئت حماس در دیدار با رهبران حزب‌الله ضمن تاکید بر اینکه فلسطینیان ساکن اردوگاه‌های لبنان مهمان بوده و در انتظار بازگشت به کشورشان هستند، مسایل متعددی که برای فلسطینیان ساکن لبنان اهمیت دارند و نیز امکان مشارکت حزب‌الله در تحقق برخی از حقوق اجتماعی و انسانی فلسطینی‌های مقیم لبنان بدون آسیب رسیدن به لبنان را بررسی کرد.

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *