تولد پالایشگاهی جدید در مجاورت پالایشگاه آبادان

تولد پالایشگاهی جدید در مجاورت پالایشگاه آبادان

مدیرپژوهش و فناوری شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران گفت: طرح تثبیت و توسعه پالایشگاه آبادان به مثابه یک پالایشگاه جدید است که در کنار پالایشگاه قدیم آبادان قرار می‌گیردـ

به گزارش ایسنا، محمد رضایی در نشست خبری با اصحاب رسانه درباره طرح توسعه و تثبیت پالایشگاه آبادان تصریح کرد: باتوجه به طرح تثبیت و توسعه پالایشگاه آبادان می‌توان گفت پالایشگاه جدید در کنار پالایشگاه آبادان قرار می‌گیرد و پالایشگاه قدیم نوسازی می‌شود.

وی افزود: اگر محدودیت‌های کرونا وجود نداشت، این طرح باید در ایام پیش‌رو به بهره‌برداری می‌رسید.

مدیر پژوهش و فناوری شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی تاکید کرد: باتوجه به طرح تثبیت و توسعه پالایشگاه آبادان می‌توان گفت یک پالایشگاه جدید در کنار پالایشگاه آبادان قرار می گیرد، با این ویژگی که تمامی واحدهای فرآیندی را در اختیار دارد.

پالایشگاه آبادان روزآمد می‌شود

علیرضا امین – مدیرعامل پالایشگاه آبادان – نیز در این نشست با بیان اینکه پالایشگاه آبادان به پالایشگاهی مدرن تبدیل می‌شود، گفت: در این طرح گازوئیل با کیفیت و دارای استاندارد یورو تولید می‌شود.

مهدی آرامی – مجری طرح توسعه و تثبیت پالایشگاه آبادان – نیز در این نشست ضمن اشاره به اینکه ۱۰۰ درصد پیمانکاران ساخت این پروژه از صفر تا ۱۰۰ آن ایرانی هستند، تصریح کرد: ۶۰ درصد از همکاران در این طرح گواهینامه بین‌المللی مدیریت پروژه دارند.

طبق اعلام شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی، وی تاکید کرد: یکی از مهمترین تعهدهای موجود در این پروژه استفاده ۸۰ درصدی از نیروهای بومی است.

مجری طرح توسعه و تثبیت پالایشگاه آبادان تصریح کرد: از دیگر اهداف این طرح باتوجه به ظرفیت ۳۶۰ هزار بشکه‌ای آن، تولید مازوت بالعکس پالایشگاه‌های دیگر در فاز دوم آن از ۴۰ درصد به ۲۵ درصد می‌رسد.

آرامی گفت: همچنین تولید بنزین معمولی ۱۶ درصد و نفت سفید ۲۵ درصد افزایش می‌یابد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *