توزیع بیش از ۱۶۰۰ چادر در میان زلزله‌زدگان جنوب کشور

رییس جمعیت هلال احمر با اشاره به این که اسکان اضطراری زلزله زدگان هرمزگانی آغاز شده است از توزیع و برپایی ۱۶۳۵ چادر در شهرهای مختلف استان هرمزگان خبر داد.

به گزارش ایسنا، کریم همتی در خصوص اقلام توزیع شده و خدمات ارائه شده به زلزله‌زدگان هرمزگانی گفت: هماهنگی جهت تجهیز اماکن عمومی و ورزشگاه ها برای اسکان اضطراری با مدیریت بحران استانداری نخستین اقدامی بود که در راستای اسکان اضطراری روز گذشته انجام شد.

وی افزود: آغاز توزیع اقلام زیستی برای اسکان اضطراری خانوارهای روستایی و استقرار خانوارهای بخش فین در اماکن عمومی نیز با بهره گیری از نیروهای هلال احمر همچنان ادامه دارد و تلاش می شود تا همه زلزله زدگان تحت پوشش قرار گیرند.

رئیس جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد: از صبح امروز نیز توزیع بسته های غذایی در بین آسیب دیدگان آغاز شد و تا این لحظه ۱۱۲ محموله غذایی ۷۲ ساعته در اختیار خانواده ها قرار گرفته است و توزیع این بسته های غذایی نیز تداوم دارد.

همتی ادامه داد: چادرها و بسته های غذایی در گیشان غربی، آب شیرین، ذرتو بالا و پایین، چلو، گهره، قطب آباد، قره چاه، سرزه، رضوان، فین، رودشور، چاه کل، دره گز و بندرعباس توزیع شده است و سایر نقاطی که به بسته های غذایی و اسکان اضطراری نیاز دارند نیز شناسایی شده است و تمامی نیازمندی آن ها تامین خواهد شد.

رئیس جمعیت هلال احمر در خصوص اسکان اضطراری زلزله زدگان هرمزگانی توضیح داد: تا ظهر روز دوشنبه، ۱۶۳۵چادر در مناطق زلزله‌زده توزیع شده که از این تعداد، ۲۲۲ چادر در محل های ایمن برپا شده است تا شهروندان بتوانند در آرامش کامل روزهای آتی را سپری کنند.

منبع: ايسنا

دیدگاهتان را بنویسید