تخریب ۲ واحد مسکونی در پی انفجار توام با آوار در  مشهد/ نجات ۳ نفر

ایسنا/خراسان رضوی معاون عملیات آتش‌نشانی شهر مشهد از تلاش نفس‌گیر و موفقیت‌آمیز آتش‌نشانان چندین ایستگاه برای نجات سه فرد گرفتار در زیر آوار دو منزل مسکونی ویلایی در خیابان فاطمیه مشهد خبر داد و افزود به دلیل شدت این حادثه به چندین منزل مسکونی دیگر نیز خساراتی وارد آمد.

مهدی رضایی اظهار کرد: بامداد امروز دوشنبه، ۲۸ تیرماه در پی تماس تلفنی شهروندان با سامانه ۱۲۵ مبنی بر انفجار توام با آوار و گرفتار شدن افراد در زیر خروارها خاک، ستاد فرماندهی با توجه به حساسیت موضوع بلافاصله گروه‌های نجات و پشتیبان چندین ایستگاه شامل ۳ تیم امداد و نجات به همراه خودرو babcat آتش نشانی و ۵ تیم پشتیبانی و اطفاء حریق را به محل حادثه در خیابان فاطمیه اعزام کرد.

معاون عملیات آتش‌نشانی شهر مشهد افزود: با حضور آتش‌نشانان و نجاتگران آتش‌نشانی در محل مشخص شد، حجم انفجار توام با آوار به حدی بوده که دو ساختمان مسکونی ویلایی به‌صورت کامل تخریب و چند نفر از ساکنان در زیر خروار ها خاک ناشی از ریزش آوار گرفتار شده‌اند.

نجاتگران آتش‌نشانی ضمن رعایت نکات ایمنی و تثبیت اطراف اقدام به عملیات برای نجات این افراد کرده‌اند که خوشبختانه پس از  دقایقی تلاش نفس‌گیر و طاقت‌فرسا موفق شدند ۳ نفر شامل یک خانم و ۲ آقا را به طرز معجزه آسایی نجات داده و از زیر آوار خارج کنند. این افراد برای سیر مراحل درمانی و انتقال به بیمارستان تحویل تکنسین‌های اورژانس حاضر در محل شدند.

بر اساس گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد، رضایی خاطرنشان کرد: در این حادثه به۴ واحد مسکونی دیگر خساراتی وارد آمد و علت دقیق این حادثه توسط کارشناسان مربوطه در آتش نشانی مشهد در دست بررسی است و نیروهای امدادی پس از ارائه توصیه‌های ایمنی به مالکان منازل اطراف  به ماموریت خود پایان داده و به ایستگاه‌های خویش مراجعت کردند.

همچنین محمد علیشاهی مدیر روابط عمومی اورژانس مشهد نیز با تایید این خبر گفت: این حادثه ۴ مصدوم داشته که به وسیله ۴ دستگاه آمبولانس به بیمارستان شهید هاشمی نژاد این شهر منتقل شدند.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید