تاکید بر ذبح دام های نذری عید قربان در کشتارگاه های مجاز گیلان

ایسنا/گیلان مدیرکل دامپزشکی گیلان گفت: ذبح دام های نذری عید قربان در کشتارگاه های مجاز استان در شرایط کرونایی کنونی ضروری و مورد تاکید است.

سهراب عاقبتی در جمع خبرنگاران گفت: لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی ابلاغی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشـکی در شـرایط فعلی به به دلیل شـیوع کووید19و نظارت بهداشتی و شرعی بر دام های ذبح شده در عید سعید قربان 1400جهت تأمین بهداشـت عمومی مورد تاکید است.

وی افزود: هماهنگی بین بخشی با استانداری و فرمانداریها و شهرداریها و سایر ادارات مرتبط، سازماندهی اکیپهای ثابت و سـیار کنترل و نظارت بهداشتی و شرعی در استان و ادارات تابعه در قالب پرسنل فنی دامپزشکی ( اعم از دکتران دامپزشک، کارشناسان و کاردانها )، برقراری کشـیک در اداره کل دامپزشکی استان و ادارات دامپزشکی شهرستانها به منظور پاسخگویی تلفنی و هماهنگ کننده بین شهروندان و اکیپ های عمل کننده، تهیه پلاکارد ویژه روز عید سعید قربان – پلاکـارد (اکیپ شـماره … بازرسـی بهـداشتی دامپزشـکی ویژه عیـد سـعید قربان ) و نصب روی خودروهای اکیپهای سیار بازرسی بهداشتی دامپزشکی انجام شده است.

عاقبتی خاطرنشان کرد: همچنین همکاری با خبرنگاران جراید محلی و صدا و سـیمای اسـتان در زمینه تهیه عکس، گزارش، خبر و فیلم  جهت اطلاع رسانی به شهروندان دردستور کار قرار گرفته است.

مدیر کل دامپزشکی گیلان با تاکید بر ذبح دام های نذری عید قربان در کشتارگاه های مجاز گیلان تصریح کرد: با توجه به شیوع بیماری کرونا امسال از مراکز خیریه مانند پرورشگاه مژدهی و آسایشگاه سالمندان خواسته ایم تا  استحصال گوشت نذورات صورت نگیرد و کشتار نیز در کشتارگاه ها انجام شود.

وی با تاکید بر اینکه مردم نباید از مکان های خارج از نظارت دامپزشکی و شرعی گوشت خریداری کنند، افزود: امسال به منظور رفاه شهروندان در کنار کشتارگاه مرکز خرید دام پیش بینی شده تا مردم بتوانند پس از خرید دام در کشتارگاه آن را ذبح کنند که البته این اقدام در کشتارگاه با رعایت اصول بهداشتی و جلوگیری از ازدحام و به صورت نوبت دهی به افراد  انجام خواهد شد.

عاقبتی گفت: علاوه بر نماینده دامپزشکی، نماینده ای از مراکز بهداشت در عید قربان بر رعایت پروتکل های بهداشتی پیشگیری از انتشار ویروس کرونا نظارت دارند.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید