برنامه احتمالی خاموشی‌های مشهد تا شهریور ماه ادامه خواهد داشت

ایسنا/خراسان رضوی سخنگوی صنعت برق خراسان با اشاره به اینکه «برنامه خاموشی برای هفته آینده اعلام شده است»، گفت: خاموشی‌ها کاملا احتمالی است و ممکن است خاموشی در بخش مشترکین خانگی نداشته باشیم. براساس پیش‌بینی وزارت نیرو تا ۱۵ شهریورماه احتمال خاموشی روزانه مشترکین خانگی وجود دارد. در جدول‌های خاموشی تابستان در مشهد بخش خانگی به ۱۲ گروه تقسیم‌بندی شده است.

عباس آذری در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص اعمال خاموشی‌ها و جدول زمان‌بندی خاموشی برق در مشهد اظهار کرد: برنامه خاموشی برای هفته آینده اعلام شده اما برنامه‌ پیش‌بینی و احتمالی است. اگر مشکل در مصرف بار وجود داشته باشد براساس برنامه زمان‌بندی اعلام شده، برق مشترکان قطع خواهد شد.

وی افزود: اعمال خاموشی‌ها به دلیل مسئله تولید است. خاموشی‌ها کاملا احتمالی است و ممکن است خاموشی در بخش مشترکین خانگی نداشته باشیم.

سخنگوی صنعت برق خراسان عنوان کرد: براساس پیش‌بینی وزارت نیرو تا ۱۵ شهریورماه احتمال خاموشی روزانه مشترکین خانگی وجود دارد. حتی احتمال دارد تا انتهای شهریورماه نیز خاموشی‌ها ادامه پیدا کند.

آذری خاطرنشان کرد: بخشی از خاموشی‌های احتمالی به خاطر گرما و دمای هواست و بخش دیگر آن مربوط به بخش تولید است. به عنوان مثال در زمستان مشکل هوای گرم را نداشتیم اما در زمستان گذشته باز هم خاموشی‌ها وجود داشت.

برنامه احتمالی خاموشی‌ها تا اواسط مرداد و یا شهریور ماه ادامه خواهد داشت

وی تاکید کرد: از آنجایی که امکان پیش‌بینی دقیق برای خاموشی‌ها وجود ندارد به صورت هفتگی برنامه‌های خاموشی مشترکین خانگی را اعلام می‌کنیم تا تجربه هفته اول خرداد تکرار نشود. در هفته اول خرداد بدون اطلاع مردم، شرکت توانیر برق مشترکین را قطع کرد و ما با مشکلات فراوانی دچار شدیم. به همین دلیل ما برنامه و جدول خاموشی‌ها را هر هفته اعلام می‌کنیم. برنامه احتمالی خاموشی‌ها تا اواسط مرداد و یا شهریور ماه ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه «برنامه احتمالی هر هفته به‌روزرسانی شده و به مردم اطلاع‌رسانی خواهد شد»، بیان کرد: میزان مصرف در جدول‌های خاموشی باتوجه به وضعیت باد و هوا متغیر است.

مدت زمان خاموشی‌های احتمالی در هفته جاری ۹۰ دقیقه خواهد بود

سخنگوی صنعت برق خراسان خاطر نشان کرد: به مردم قول خواهیم داد که در هفته آینده طبق برنامه و جدول احتمالی خاموشی‌ها ، تنها ۹۰ دقیقه برق مشترکین خانگی قطع شود. باتوجه به اینکه جدول احتمالی خاموشی‌ها هر هفته به‌روزرسانی می‌شود، میزان و مدت زمان خاموشی به مردم اطلاع‌رسانی می‌شود.

وی افزود: ما سعی می‌کنیم که مدت زمان خاموشی از ۹۰ دقیقه عبور نکند. متاسفانه در خرداد خاموشی‌ها از دو ساعت عبور می‌کرد و مردم با مشکلات زیادی روبه‌رو شدند. برای اینکه فشار بر روی مردم نباشد، فشار روی برق مشترکان صنایع آورده شده است.

سخنگوی صنعت برق خراسان با بیان اینکه «همچنین برای کاهش فشار، گروه‌های جدول خاموشی را افزایش داده‌ایم»، تاکید کرد: در خردادماه مشترکان خانگی مشهد به ۶ گروه تقسیم بندی شده بودند اما در جدول‌های خاموشی تابستان به ۱۲ گروه تقسیم بندی شدند تا فشار بر روی مردم و خاموشی کمتر شود.

آذری  با اشاره به اینکه یک ششم تولید برق از طریق آب پشت سدها صورت می‌گیرد، گفت: در تابستان میزان تولید کاهش پیدا می‌کند. باتوجه به این وضعیت خاموشی‌ها نگران کننده است.

مشهد یک میلیون و ۶۰۰ هزار مشترک برق خانگی دارد

وی با بیان اینکه «مشهد یک میلیون و ۶۰۰ هزار مشترک برق خانگی دارد»، ادامه ‌داد: از مردم درخواست می‌کنیم که در ساعات پیک مصرف یعنی از ساعت ۱۲ تا ۱۸ از وسایل برقی پرمصرف خانگی استفاده نکنند. بیشترین مصرف کنندگان ما بخش صنایع است. در صورتی که رعایت مصرف از سوی شهروندان صورت بگیرد، احتمال خاموشی کمتر خواهد شد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید