برخورد پلیس با پدیده سگ‌گردانی در معابر و پارکها ضروری است

ایسنا/یزد دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان یزد گفت: برخورد جدی با مخلان امنیت اجتماعی در چهار حوزه سگ گردانی، شرب خمر، ساخت و نگهداری مشروبات الکلی و رانندگی پرخطر در دستور کار مشترک دستگاه قضا و نیروی انتظامی استان قرار دارد.

«محمد رضا حدادزاده» در جلسه کمیته راهبردی قضائی انتظامی استان  گفت: در سال ۹۸ بین دستگاه قضا و نیروی انتظامی استان در حوزه بی نظمی های  اجتماعی بر چهار حوزه تفاهم شد تا سخت‌گیری جدی صورت گیرد که نتایج خوبی داشته است.

وی برخورد با سگ گردانی را از مطالبات عمومی ذکر کرد و افزود: در موضوع سگ گردانی مکرر به پلیس امنیت تاکید شد که در این حوزه هیچگونه مسامحه‌ای صورت نگیرد که در این راستا رصد خرید و فروش سگ در فضای مجازی هم در دستور کار قرار گرفت.

حدادزاده گفت: شرب خمر و ساخت و نگهداری مشروبات الکلی از دیگر مواردی بود که در سال گذشته مورد توجه قرار گرفت که ماحصل آن کشفیات زیاد در این حوزه بود.

وی تصریح کرد: در حوزه رانندگی پر خطر طی جمع بندی با راهور مصادیق رانندگی پرخطر، علاوه بر آن چیزی که قانون به راهور اجازه داده امکان توقیف دارد مثل رانندگی با مستی، منتهی به تصادف فوتی، برخی مصادیق دیگر نیز استخراج و درجه بندی شد که در مواردی منجر به ارسال پیامک هشدار، اخذ تعهد و یا توقیف وسیله نقلیه بین دو تا شش ماه صورت می گیرد.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی دادگستری یزد، دادستان در پایان گفت: در راستای وظایف قانونی دادسرا در آموزش ضابطین ۱۲ مورد آموزش در سه ماه اول سال جاری برگزار شده که نسبت به سال قبل رشد ۱۰۰ درصدی را نشان می‌دهد.

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید