این انتخابات «نه» بزرگ ایرانیان به جنگ احزاب تحریم بود

ایسنا/زنجان امام جمعه ابهر گفت: فاصله گرفتن مدیران از مردم، از دلایل کاهش مشارکت در انتخابات است.

حجت‌الاسلام جعفر رحیمی ظهر امروز (چهارم تیرماه) در خطبه‌های این هفته نماز جمعه ابهر با اشاره به آغاز هفته قوه قضائیه، گفت: هفتم تیرماه سالروز شهادت آیت‌الله شهید بهشتی، سیدالشهدای انقلاب اسلامی است. آن فقیه حکیم و بصیر در کنار همه خدمات خود، بنیان‌گذار نظام قضایی در جمهوری اسلامی بود، به همین خاطر هفته اول تیرماه هفته قوه قضائیه نام گرفته است.

وی با گرامی‌داشت یاد و خاطره آیت‏‌الله شهید بهشتی و ۷۲ تن از یاران باوفایش و نیز قضات شهید و ضابطان انتظامی، امنیتی و قضایی که در راه گسترش امنیت و عدالت به شهادت رسیدند، عنوان کرد: از مهم‌ترین مطالبات رهبر معظم انقلاب اسلامی از قوه قضائیه این است که این قوه باید به جایگاهی برسد که هر فرد مظلومی احساس کند با رجوع به دستگاه قضایی می‏‌تواند حق را بگیرد و مظلومیت خود را برطرف کنند.

رحیمی در ادامه به برگزاری انتخابات ۱۴۰۰ ریاست‌جمهوری و شوراها اشاره کرد و افزود: انتخابات ۱۴۰۰ با همه فراز و نشیب‌هایش پایان یافت و بیش از ۴۸ درصد مردم در انتخابات شرکت کردند و ۶۲ درصد به رئیس‌جمهور منتخب رای دادند.

وی با تاکید بر اینکه این انتخابات «نه» بزرگ ایرانیان به جنگ احزاب تحریم بود، خاطرنشان کرد: جریانی که در خارج و داخل کشور، متشکل از سلطنت‌طلبان، منافقان، شخصیت‌ها و رسانه‌های استکباری، بریدگان داخلی، جریان ملی‌گرای داخلی و برخی عناصر کم‌جنبه و ناسپاس که به بهانه  احراز نشدن صلاحیت، اعلام مشارکت نکردن در انتخابات کرده بودند، در شبکه‌های مختلف خود سخن از مشارکت ۲۰ درصدی و امثال آن داشتند اما با مشارکت کنونی، به شدت عصبانی شده و سخن به ناسزاگویی علیه ملت ایران گشودند.

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید