انجام تست سریع تشخیص کرونا در فرودگاه بین المللی زاهدان

انجام تست سریع تشخیص کرونا در فرودگاه بین المللی زاهدان

ایسنا/سیستان و بلوچستان مدیرکل فرودگاه‌های سیستان‌ و بلوچستان گفت: با توجه به شیوع ویروس جهش‌یافته کرونا از نوع دلتا در استان با پیگیری‌های به عمل آمده کارکنان فرودگاه بین‌المللی شهدای زاهدان مورد تست آزمایش سریع PCR قرار گرفتند.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی  فرودگاه‌های استان، جزینی‌زاده اظهارکرد: اقدامات پیشگیرانه فرودگاه‌های سیستان‌ و بلوچستان در مقابله با ویروس کرونا و رعایت پروتکل‌های بهداشتی در فرودگاه بین‌المللی شهدای زاهدان انجام می‌شود.

وی افزود: تست PCR توسط مرکز بهداشت شهرستان زاهدان، از کارکنان عملیات هوانوردی، فرودگاهی و دیگربخش‌های فرودگاه بین‌المللی زاهدان با نظارت نماینده دفتر مقررات فرودگاهی، مدیریت بحران و پدافند غیرعامل انجام شد.

مدیرکل فرودگاه‌های سیستان‌ و بلوچستان با اشاره به اقدامات این اداره کل به منظور جلوگیری از شیوع و انتشار ویروس کرونا خاطرنشان کرد: ضدعفونی و میکروب‌زدایی محیط کار، ترمینال‌ها و تمامی فضاهای موجود در فرودگاه به طور مستمر، توزیع مستمر و مداوم وسایل حفاظت فردی بهداشتی همچون ماسک، دستکش و محلول ضدعفونی‌کننده به تمامی کارکنان عملیاتی وغیر عملیاتی در محیط کار از جمله این موارد است.

وی خاطرنشان کرد:اطلاع رسانی و اعلام مستمر توسط کارکنان اطلاعات پرواز در محیط ترمینال مبنی بر ضرورت استفاده از ماسک توسط تمامی حاضران(مسافران، کارکنان و مشایعت کنندگان) در زمان حضور در سالن فرودگاه و در تمامی مراحل سفر نیز جزو اقدامات مقابله‌ای با ویروس کرونا در فرودگاه‌های سیستان و بلوچستان است.

جزینی‌زاده ادامه داد: جلوگیری از  ورود مسافران فاقد ماسک به محیط ترمینال‌ها و هواپیما، نظارت مستمر ناظران سلامت بر مقررات فاصله‌گذاری اجتماعی از بدو ورود مسافر به ترمینال ورودی، صف‌های بازرسی، کانتر پذیرش مسافر گیت خروج، علامت‌گذاری بر روی صندلی‌های مستقر در ترمینال فرودگاه در راستای فاصله‌گذاری فیزیکی و نظارت بر این امر، علامت‌گذاری در محل ایستایی مسافران ازقبیل گیت‌های بازرسی، کانترهای پذیرش مسافر، گیت‌های خروج تسمه نقاله بار، نظارت بر رعایت فاصله‌گذاری در نقاط ایستایی و  غربالگری و پایش مسافران ورودی به ترمینال فرودگاه از سایر اقدامات مقابله ای به منظور مقابله با ویروس کرونا در فرودگاه‌های سیستان و بلوچستان است.

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *