افتتاح ذوب آهن اسدآباد ظرف سه ماه آینده

افتتاح ذوب آهن اسدآباد ظرف سه ماه آینده

ایسنا/همدان معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان از افتتاح و بهره برداری کارخانه ذوب آهن اسدآباد ظرف سه ماه آینده خبر داد.

ظاهر پور مجاهد در حاشیه بازدید از کارخانه ذوب آهن اسدآباد به اتفاق فرماندار شهرستان اظهار کرد: در حال حاضر ذوب آهن اسدآباد به بخش خصوصی واگذار شده و سرمایه گذار بخش خصوصی در حال بازسازی تاسیسات و ماشین آلات این واحد صنعتی بوده و بنا به قول سرمایه گذار ظرف سه ماه آینده طرح صنعتی ذوب آهن اسدآباد با تولید فرومنگنز آماده افتتاح و بهره برداری و آغاز به کار است.
پور مجاهد با تبریک به مدیران شهرستان اسدآباد به خاطر تلاش برای بازگشت این واحد راکد صنعتی بزرگ شهرستان به چرخه تولید تصریح کرد: این طرح در سال 90 با تولید شمش چدن افتتاح و به بهره برداری رسید  که بعد از  گذشت سه ماه به علت عدم صرفه اقتصادی  شمش چدن برای تغییر خط تولید طرح از شمش چدن به فرومنگنز و دیگر مشکلات تعطیل و راکد شد و اکنون با واگذاری طرح به بخش خصوصی پس از 10 سال غیر فعال بودن طرح فوق احیاء و به چرخه تولید باز می گردد ،ضمن اینکه از 26 سال پیش مردم منطقه منتظر افتتاح و بهره برداری این طرح برای اشتغال جوانان منطقه هستند.

وی  تعداد اشتغال مستقیم طرح را 100 تا 200 نفر و اشتغال غیرمستقیم را 700نفر برشمرد و یادآور شد: در سال اول طرح ذوب آهن شهرستان اقدام به تولید 100هزار تن محصول فرومنگنز خواهد داشت که در سال آینده میزان تولید سالیانه طرح به 250 هزار تن افزایش خواهد یافت.

پور مجاهد یاد آور شد:دراین طرح بخش خصوصی جدید سه طرح شامل ذوب آهن، تولید آهن اسفنجی از گندله موجود شرکت صبا نور و نیز طرح زینتر پلن(تبدیل پودر منگنز به کلوخ ) را در برنامه دارد.

معاون استاندار همدان تاکید کرد: تلاش ما بر این است که با پیگیری ها این طرح بزرگ بنا بر اطمینان سرمایه گذار ظرف سه ماه آینده به بهره برداری برسد.

پور مجاهد در ادامه در بازدید ازسایت گلخانه 40 هکتاری واقع در اراضی بهراز نیز تصریح کرد: برای احداث سایت 40 هکتاری گلخانه اسدآباد نیز سرمایه گذار بخش خصوصی وارد شده و از طریق شرکت گلخانه های استان زمین و عرصه مورد نیاز به وی واگذار شده است.

وی با بیان اینکه عرصه سایت گلخانه دارای سند است خاطر نشان کرد:این سایت دارای 45 قطعه زمین بوده که سرمایه گذار نسبت به قطعه بندی سایت خود اقدام کرده و در فاز اول 10 هکتار آن احداث خواهد شد.

پور مجاهد گفت:با احداث 10 هکتار در فاز اول به ترتیب فازهای بعدی ادامه پیدا خواهد کرد تا 40 هکتار گلخانه سایت تکمیل شود.

وی اظهار کرد:بر اساس صحبت های مشاور فنی طرح حداقل ظرف 6 ماه آینده و حداکثر ظرف 9 ماه در این سایت شاهد افتتاح 20 تا 30 هکتار گلخانه خواهیم بود ضمن اینکه تلاش و پیگیری ما به کمک فرماندار اسدآباد این است که هر چه سریعتر احداث 40 هکتاری گلخانه محقق شود.

پور مجاهد با بیان اینکه در بازدید ها تلاش داریم مشکلات واحدها را شناسایی و رسیدگی کنیم گفت:
با افتتاح این شهرک گلخانه ای به عنوان دومین شهرک گلخانه‌ای شهرستان  به مساحت ۴۰ هکتار توسط بخش خصوصی در اراضی روستای بهراز برای 300 نفر از جوانان منطقه  اشتغال ایحاد خواهد شد.

گفتنی در ادامه معاون استاندار همدان از دو واحد  مرغداری سطح شهرستان به منظور بررسی مشکلات واحدها بازدید کرد.

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *