اشتغال بیش از ۲۰۰۰ نفر به همت دادستانی تاکستان
عکس: آرشیو

ایسنا/قزوین دادستان عمومی و انقلاب تاکستان گفت: طی سال ۹۹ ستاد اقتصاد مقاومتی دادسرای شهرستان با رفع مشکلات شرکت‌های تولیدی شرایط اشتغال و جذب نیروی انسانی جدید را فراهم آورد به‌نحوی‌که ۲۱۸۶ نفر در ۲۶ شرکت تولیدی و صنعتی مشغول به کار شده‌اند.

حسین رجبی با اشاره به اینکه ورود دادستانی در حوزه اقتصاد مقاومتی آثار مطلوبی را به همراه داشته است، گفت: طی سال ۹۹ در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری و نام‌گذاری سال جاری به نام جهش تولید، ستاد اقتصاد مقاومتی دادسرای شهرستان با رفع مشکلات شرکت‌های تولیدی شرایط اشتغال و جذب نیروی انسانی جدید را فراهم آورد به‌نحوی‌که ۲۱۸۶ نفر در ۲۶ شرکت تولیدی و صنعتی مشغول به کار شده‌اند.

وی موانع موجود جهت اخذ تسهیلات توسط واحدهای صنعتی را یکی از مشکلات بخش‌های اقتصادی دانست و گفت: خوشبختانه با مکاتبات و تعاملات صورت گرفته در این ستاد بالغ‌بر ۲۹۶ میلیارد تومان تسهیلات به کارخانجات پرداخت شد.

بنا بر اعلام روابط عمومی دادگستری کل استان قزوین، دادستان عمومی و انقلاب تاکستان افزود: یکی دیگر از مشکلات مهم شرکت‌های تولیدی، پرداخت جریمه تأخیر مالیات است، که با هماهنگی‌های صورت گرفته با اداره امور مالیاتی استان و شهرستان از تعداد ۱۴۱ شرکت، ۹۵ شرکت مشمول بخشودگی ۱۰۰ درصدی و ۴۶ شرکت از بخشودگی ۷۰ تا ۹۸ درصدی برخوردار شدند.

دبیر ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان تاکستان تصریح کرد: برگزاری ۶ جلسه اقتصاد مقاومتی در سال جاری و بررسی مشکلات ۲۶ شرکت با حضور مدیران عامل آن‌ها زمینه رفع مسائل این شرکت‌ها و جذب بیش از ۲۰۰۰ نفر نیروی جدید در واحدهای تولیدی و صنعتی را به همراه داشته و از سویی دیگر مانع از تعدیل ۴۹۰۰ نفر نیروی شاغل شده است.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید