آغاز جلسه علنی مجلس/ سوال از وزیران ارتباطات و فرهنگ در دستور کار

نمایندگان مجلس در جلسه علنی امروز انتخاب رئیس کمیسیون اصل نود و همچنین سوال از وزرای فرهنگ و ارتباطات را در دستورکار خود دارند.

به گزارش ایسنا، جلسه علنی صبح امروز (دوشنبه) مجلس شورای اسلامی دقایقی پیش به ریاست محمدباقر قالیباف آغاز شد.

طرح دو فوریتی الزام دستگاه‌های اجرائی جهت پاسخگوئی به تذکرات کتبی و شفاهی نمایندگان، لایحه اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز و لایحه معاهده معاضدت حقوقی متقابل در امور مدنی بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری فدرال برزیل از جمله دستورکارهای جلسه امروز مجلس شورای اسلامی است.

لایحه معاهده استرداد مجرمین بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری فدرال برزیل، لایحه پروتکل همکاری در زمینه مبارزه با جرایم سازمان‌یافته در دریای خزر الحاقی به موافقتنامه همکاری در زمینه امنیت در دریای خزر (مورخ ۲۷ آبان ۱۳۸۹(۱۸ نوامبر ۲۰۱۰)) و لایحه نحوه واگذاری اموال، تأسیسات، ماشین‌آلات و هرگونه مالکیت مربوط به تأسیسات آب و فاضلاب نیز در دستورکار جلسه امروز مجلس قرار دارد.

نمایندگان مجلس همچنین علاوه بر بررسی طرح تقویت امنیت غذایی کشور و رفع موانع تولیدات کشاورزی، به استماع گزارش سیداحسان قاضی زاده هاشمی عضو شورای نظارت بر سازمان صدا و سیما در کمیسیون تبلیغات از اقدامات صورت پذیرفته در جهت برگزاری سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری خواهند پرداخت.

انتخاب رئیس کمیسیون اصل نودم قانون اساسی با پیشنهاد هیأت رئیسه، بررسی گزارش کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مبنی بر تصویب تقاضای تحقیق و تفحص از عملکرد سازمان سنجش آموزش کشور از سال ۱۳۹۱ و گزارش کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مبنی بر تصویب تقاضای تحقیق و تفحص از پرداخت حقوق های نامتعارف در دستگاه های اجرایی از دیگر دستور کارهای جلسه امروز مجلس است.

گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد بررسی مغایرت های قانونی در نحوه انتخاب و انتصاب رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، بررسی تقاضای عده‌ای از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مورد رسیدگی به طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای‌مجازی و ساماندهی پیام‌رسان‌های‌ اجتماعی طبق اصل هشتاد و پنجم (۸۵) قانون اساسی و سؤال ‌سیدمجتبی محفوظی نماینده آبادان از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و همچنین سؤال‌ عباس مقتدایی نماینده اصفهان و تعدادی دیگر از نمایندگان از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز در دستور کار جلسه امروز مجلس قرار دارد.

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید