وکیل ترامپ از وکالت معلق شد

رودی جولیانی وکیل سابق دونالد ترامپ در پی یک برخورد انضباطی با وی از بابت طرح اظهارات گمراه کننده به دادگاه‌ها و عموم مردم بعد از انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ از وکالت در ایالت نیویورک تعلیق شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از گاردین، دادگاه عالی نیویورک روز پنجشنبه با انتشار حکمی گفت، “مدارک بی چون و چرا” را درباره این که جولیانی “اظهارات غلط و گمراه کننده بارز به دادگاه‌ها، قانونگذاران و عموم مردم به صورت کلی” به نمایندگی از دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا و موکلش، مطرح کرده و “روایتی در خصوص دزدیده شدن پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا از موکلش به سبب وقوع تقلب انتخاباتی گسترده” ساخته یافته است.

جولیانی ۷۷ ساله به عنوان وکیل شخصی دونالد ترامپ، رهبری چالش حقوقی او در قبال شکست انتخاباتی‌اش را به عهده داشت.

او بدون سند و مدرک ادعاهایی شامل وقوع تقلب انتخاباتی گسترده در ایالت جورجیا و دستکاری شدن دستگاه‌های رای گیری در این ایالت و ایالات دیگر را مطرح کرده است.

بخش استیناف دادگاه مذکور متشکل از پنج قضات گفت، رفتار جولیانی باعث تهدید شدن منفعت عمومی شده و حکم به تعلیق موقت او از وکالت داد. این دادگاه در حکم ۳۳ صفحه ای خود بیان داشت جدیت این رفتار “قابل اغراق نیست”.

جولیانی در سال ۱۹۶۹ در کانون وکلای ایالت نیویورک پذیرفته شد و در زمان ریاست جمهوری رونالد ریگان، برای وزارت دادگستری کار کرد. او همچنین از ۱۹۹۴ تا ۲۰۰۱ شهردار نیویورک بود.

مجوز وکالت جولیانی تا زمان ملاحظه در خصوص اقدام انضباطی علیه او از بابت اقداماتش لغو خواهد شد.

جولیانی در پی صدور این حکم به خبرنگاران در مجاورت خانه‌اش در منهتن آن را “یک تصمیم یک طرفه که مبتنی بر سند و مدرک نیست” خواند.

این جمهوری خواه همچنین دموکرات‌ها را “مقصر دردسرهای حقوقی فزاینده” خود از جمله بر معاملاتش در اوکراین دانسته و گفت ده‌ها شاهد می‌توانند از ادعاهای او درباره تقلب در انتخابات حمایت کنند.

او گفت: من متقابلا مبارزه خواهم کرد. این کاری است که من انجام می‌دهم. من به دادگاه می‌روم و چیزی که به شما می‌گویم را در دادگاه ثابت می‌کنم. دادگاه‌های استیناف وجود دارند. این یک دیکتاتوری نیست.

ترامپ نیز در بیانیه‌ای ابراز ناباوری کرد که جولیانی ممکن است مجوز وکالتش را از بابت “مبارزه بر سر آنچه که تاکنون به عنوان یک انتخابات همراه با تقلب ثابت شده” از دست دهد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید