صف‌های طولانی برای خرید روزنامه تعطیل‌شده

طرفداران روزنامه «اپل دیلی» که توسط مقام‌های هنگ‌کنگ ناچار به تعطیلی شده است برای خرید آخرین نسخه این روزنامه صف‌های طولانی تشکیل دادند.

به گزارش ایسنا و به نقل از گاردین، صبح روز پنجشنبه در سراسر هنگ‌کنگ صف‌هایی طولانی برای خرید چاپ پایانی روزنامه «اپل دیلی» تشکیل شد. این روزنامه طرفدار دموکراسی بر اساس قانون امنیت ملی هنگ‌کنگ ناچار به تعطیلی شده است.

این روزنامه که به طور معمول روزانه ۸۰هزار نسخه از آن به فروش می‌رسید این‌بار یک میلیون نسخه را به چاپ رساند.

این روزنامه و موسس آن که «جیمی لای» نام دارد به نمادی از جنبش طرفدار دموکراسی در هنگ‌کنگ تبدیل شده‌ و مورد حمله دولت و پلیس هنگ‌کنگ قرار گرفته بودند.

مالک و موسس این روزنامه از ماه «دسامبر»، دو نفر از مسوولان عالی‌رتبه این روزنامه از پنج‌شنبه هفته گذشته و سردبیر آن نیز از روز گذشته بر اساس قانون امنیت ملی هنگ‌کنگ و به اتهام تبانی با خارجی‌ها بازداشت‌ شده‌اند.

پس از آن‌که پلیس در هفته گذشته به دفتر روزنامه «اپل دیلی» یورش برد و تمامی حساب‌های این روزنامه را مسدود کرد، کمپانی «نکست دیجیتال مدیا» که «اپل دیلی» در زیرمجموعه آن قرار می‌گیرد اعلام کرد آخرین نسخه این روزنامه روز پنجشنبه منتشر خواهد شد.

این روزنامه روز گذشته با انتشار پیامی از “تمامی خوانندگان، مشترکان، تبلیغ‌کنندگان و همه هنگ‌کنگی‌هایی که در ۲۶ سال گذشته با عشق از آن‌ها حمایت کرده‌اند” قدردانی کرد.

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید