راهنمای کامل به‌روزرسانی GOOGLE PANDA

به روز رسانی GOOGLE Panda، دنیای سئو را تکان داد و تقریباً یک دهه بعد همچنان بر وب سایت ها تأثیر می گذارد.

در این مقاله، کل تاریخچه به روز رسانی و آنچه شما باید در مورد به روز رسانی GOOGLE Panda در سال 2021 بدانید را پوشش خواهم داد.

C:\Users\mohammad\Downloads\1\a.png

به روز رسانی GOOGLE Panda: پس زمینه SEO

ابتدا، شما نیاز به پیشینه کمی در مورد تاریخچه سئو دارید.

قبل از اینکه به تاثیر پاندا بپردازیم، بیایید کمی مقدمات سئو را ایجاد کنیم.

قبل از پاندا، سئو تجارت بسیار کثیف‌تری بود و افراد خوب (سایت‌های با کیفیت بالا) همیشه در رتبه‌بندی جستجو برنده نمی‌شدند.

همانطور که بیشتر و بیشتر محتوای نامربوط، سرقت ادبی یا با کیفیت پایین ظاهر شد، تعداد صفحات بد در نتایج جستجو از صفحات خوب بیشتر شد.

برای مبارزه با هرزنامه های وب، گوگل به یک به روز رسانی جدید نیاز داشت.

به‌روزرسانی GOOGLE PANDA را وارد کنید: چیست و چه کاری انجام می‌دهد؟

پاندا احتمالا به عنوان یکی از معروف ترین به روز رسانی های گوگل در تاریخ ثبت خواهد شد.

هدف اصلی پاندا که در فوریه 2011 معرفی شد (و همچنین به عنوان به‌روزرسانی "Farmer" شناخته می‌شود، بهبود تجربه کاربر از طریق حذف نقاط جستجوی برتر صفحات وب هرزنامه بود. به طور خاص، با مجازات سایت هایی با محتوای بی کیفیت و پاداش دادن به سایت هایی با محتوای جدید و با کیفیت.

به‌روزرسانی جدید و الگوریتم همراه آن، شهرت، طراحی، سرعت بارگذاری و رابط کاربری یک وب‌سایت را در نظر گرفته است، همه در تلاش برای تولید نتایج بیشتر مطابق با عادت‌های مرور انسان‌ها.

در حالی که پاندا برای تولید نتایج دقیق تر کار می کرد، به طور همزمان سایت های با کیفیت پایین را با کاهش رتبه آنها در موتورهای جستجو هدف قرار داد.

C:\Users\mohammad\Downloads\1\b.png

چگونه به روز رسانی GOOGLE Panda بر وب سایت ها تأثیر گذاشت

اثرات پاندا گسترده بود – و هنوز هم توسط بسیاری از شرکت‌ها امروزه احساس می‌شود.

به روز رسانی اولیه در سال 2011 تقریباً 12٪ از جستجوهای جستجو را تحت تأثیر قرار داد، به این معنی که 12٪ از رتبه بندی در گوگل به شدت تغییر کرد.

این امر به ویژه برای مزارع محتوای اصلی از جمله About.com، eHow، Demand Media و Yahoos Associated Content بسیار سخت بود.

نکته مهم اینجاست: برآوردها نشان می دهد که بیش از 80 درصد از سایت هایی که تحت تأثیر منفی تغییرات سئوی به روز رسانی پاندا قرار گرفته اند هنوز با ضرر مواجه هستند.

و این اولین به روز رسانی است.

جدول زمانی به‌روزرسانی پانداهای GOOGLE

پاندا از زمان معرفی خود در سال 2011 به‌روزرسانی‌های مکرری را تجربه کرده است. در اینجا همه چیزهایی است که باید در مورد تغییرات آن در طول زمان بدانید.

نکته ای که باید به آن توجه کنید: کلمات Refresh و Update را تا حد زیادی مشاهده خواهید کرد.

به‌روزرسانی زمانی است که Google مرور می‌کند و دوباره به همه سایت‌های موجود در وب نگاه می‌کند و آنها را با الگوریتم پاندا آزمایش می‌کند. به روز رسانی یک تغییر واقعی در الگوریتم پاندا است.

Panda 1.0: 24 فوریه 2011

گوگل صفحاتی با محتوای کم، مزارع محتوا، تبلیغات بیش از حد و سایر مسائل مربوط به کیفیت را به سختی مورد سرکوب قرار داد. تا 12 درصد از عبارت های جستجو تحت تأثیر به روز رسانی قرار گرفتند.

با آپدیت پاندا، کل دامنه ها به جای صفحات منفرد یک سایت، ضربه خوردند.

C:\Users\mohammad\Downloads\1\c.jpg

Panda 2.0: 11 آوریل 2011

گوگل اکنون به روز رسانی خود را به تمام جستجوهای انگلیسی در سراسر جهان گسترش داده است. دو درصد از وب سایت هایی که توسط خزنده های گوگل ایندکس شده بودند تحت تأثیر قرار گرفتند.

Panda 2.1: 9 مه 2011

این به‌روزرسانی که در ابتدا «Panda 3.0» نام داشت، نسبتاً جزئی بود و گوگل در مورد آن به طور عمیق صحبت نکرد. این به طور رسمی اعلام نشده است، اما توسط گوگل تایید شده است.

Panda 2.2: 21 ژوئن 2011

این مورد توسط گوگل تایید شده است، اما به طور رسمی اعلام نشده است. هدف اصلی آن بهبود تشخیص اسکراپر و حذف بیشتر محتوای سرقت‌شده بود.

Panda 2.3: 23 ژوئیه 2011

به روز رسانی کوچک دیگری که تایید شد و به طور رسمی اعلام نشد. این سیگنال‌های جدید را برای کمک به تمایز بین سایت‌های با کیفیت بالاتر و پایین گنجانده است.

Panda 2.4: 12 اوت 2011

این به‌روزرسانی رسماً سایت‌ها را در سطح جهانی تحت تأثیر قرار داد. این به عبارت‌های جستجوی غیرانگلیسی از زبان‌های اصلی، به استثنای چینی، کره‌ای، و ژاپنی گسترش یافت.) به طور کلی، 6 تا 9 درصد از کل عبارت‌های جستجو را تحت تأثیر قرار داد.

پاندا 2.5: 28 سپتامبر – 13 اکتبر 2011

به‌روزرسانی‌های جزئی که بعداً توسط Google تأیید شد. بیشتر جزئیات نامشخص باقی ماندند، اگرچه مت کاتس گوگل بعداً تأیید کرد که "تعدادی جریان مرتبط با پاندا" در حال گسترش است، با تأثیر کمتر از 2٪. در نهایت، سایت های متعلق به گوگل مانند یوتیوب در نتایج جستجو رتبه بالاتری داشتند.

پاندا "Flux": 5 اکتبر 2011

یک سری به روز رسانی کوچک در تاریخ های 10/3، 10/13 و 11/18 انجام شد.

این شامل 2.5.2 بود که گفته می شد جزئی است. نظرسنجی انجام شده توسط Search Engine Land بعداً تأیید کرد که 80٪ (از 400 پاسخ) احساس می کنند که این یک به روز رسانی "تا حدودی یا بسیار مهم" است.

Panda 3.1: 19 اکتبر 2011

این به‌روزرسانی که با تأخیر توسط Google تأیید شد (و رد شدن از 3.0، که بسیاری فکر می‌کردند باید 2.5.2 نامیده می‌شد)، در نهایت کمتر از 1 درصد از وب‌سایت‌ها را تحت تأثیر قرار داد.

Panda 3.2: 18 ژانویه 2012

تایید شد اما اعلام نشد، گوگل تغییرات جزئی ایجاد کرد اما هیچ تغییری در الگوریتم اعلام نکرد.

Panda 3.3: 27 فوریه 2012

یکی دیگر از به‌روزرسانی‌های نسبتاً جزئی که توسط گوگل تأیید شده است، این به‌روزرسانی برای طرح‌های لینک‌سازی غیرطبیعی بود.

Panda 3.4: 23 مارس 2012

این به‌روزرسانی که رسماً از طریق توییتر اعلام شد، 1.6 درصد از جستجوهای جستجو را تحت تأثیر قرار داد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *