درخواست سازمان ملل از نیجریه برای شناسایی حامیان بوکوحرام

درخواست سازمان ملل از نیجریه برای شناسایی حامیان بوکوحرام

هماهنگ‌کننده امور بشردوستانه سازمان ملل در نیجریه از این کشور خواسته تا حامیان و تامین کنندگان مالی گروه تروریستی بوکوحرام را شناسایی کرده و راهی برای خاتمه دادن به خشونت و فعالیتهای تروریستی در آنجا بیابند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ادوارد کالون، هماهنگ کننده امور بشردوستانه سازمان ملل متحد در شهر مایدوگوری که کانون خشونت بوکوحرام به شمار می‌رود و در رابطه با تاثیر این خشونت بر توسعه در نیجریه گفت: نیجریه باید مشخص کند که چه کسانی این شبه‌نظامیان را تامین مالی می‌کنند، این منابع را از کجا به دست می آورند و چطور میشود این افراد را پاسخگو کرد.

به گفته او، مقامهای نیجریه باید به این سوالات پاسخ دهند تا راهی برای حل و فصل پایدار این حملات در این منطقه پیدا کنند. ادوارد کالون گفت، بین سالهای ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۰ حامیان مالی این کشور با حدود ۳.۳ میلیارد دلار از چالش‌های انسانی نیجریه حمایت کرده اند.

این مقام سازمان ملل متحد تاکید کرد که مردمان نیجریه در منطقه شمال شرقی با سختی و آوارگی مواجه هستند و بسیاری مجبور شدند تا طی این سال‌ها زمین های کشاورزی خودشان را رها کنند. او خواستار تدوین سیاستهایی برای خارج ساختن افراد از تاثیر این خشونتها شدند.

ادوارد کالون نمایندگانی از اتحادیه اروپا، انگلیس، آمریکا، نروژ، فرانسه، آلمان و سوئیس و همچنین نمایندگانی از بانک جهانی و صندوق بین‌المللی پول را برای بازدید از آوارگان و ارزیابی وضعیت انسانی در این منطقه هدایت کرد. کمیسیونر عالی انگلیس خواستار اقدامی متحد برای رسیدگی به چالش انسانی این منطقه شد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *