جشنواره مطبوعات رضوی برگزار خواهد شد

جشنواره مطبوعات رضوی برگزار خواهد شد

ایسنا/خراسان رضوی سرپرست اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: طبق تفاهم‌نامه‌ای که امسال بین اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع) منعقد شد، جشنواره مطبوعات رضوی در استان خراسان رضوی برگزار خواهد شد که از همه اهالی رسانه برای شرکت در آن دعوت می‌کنیم.

یوسف امینی در نشست با اهالی رسانه که تحت عنوان رضوان قلم، امروز سوم تیرماه در تالار شهر مشهد برگزار شد، با ابراز تاسف بابت درگذشت خبرنگاران ایسنا و ایرنا در حادثه‌ای که در ارومیه رخ داد، اظهار کرد: لازم می‌دانم که درگذشت دو نفر از عزیزان رسانه را که در حین انجام تهیه گزارش در حوزه محیط زیست جان به جان‌آفرین تسلیم کردند را خدمت جامعه رسانه، علی‌الخصوص همکاران آن‌ها در خبرگزاری‌های ایسنا و ایرنا تسلیت عرض کنم‌. همچنین با توجه به اینکه در هفته گذشته شاهد دو رویداد مهم و باشکوه میلاد امام رضا(ع) و رویداد انتخابات ۲۸ خرداد بودیم، این دو رویداد را به مردم عزیز ایران تبریک عرض می‌کنم.

وی افزود: انقلاب اسلامی از آغازین روزهای شکل‌گیری پایه‌های مبارزه در سال‌ ۱۳۴۲ تا بهمن ۵۷ و همچنین در تداوم و استمرار آن از بهمن ۵۷ تا کنون متکی بر اراده مردم بوده و همیشه حضور به‌موقع و زمان‌شناسی مردم باطل‌السحر توطئه‌های بسیار داخلی و خارجی بوده است. انتخابات ۲۸ خرداد نیز از موارد خاص بود، گرچه همیشه در انتخابات‌های مختلف شاهد  توطئه‌ها و نقشه‌های شوم هستیم. یکی از ویژگی‌های خاص این دوره از انتخابات، تشکیل اتاق جنگ تبلیغاتی بود که در مقابله با آن، اصحاب رسانه پای کار امدند تا توطئه‌ها را خنثی کنند.

سرپرست اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی خاطرنشان کرد: یکی دیگر از محورهایی که دشمن در این ایام پیگیری می‌کرد، ایجاد حس بی‌اعتمادی، ناامید کردن و مایوس کردن مردم بود و در رسانه‌های مختلف فارسی‌زبان و غیرفارسی‌زبان معاند تلاش می‌شد تا مردم را نسبت به حضور در پای صندوق‌های رای منصرف کنند، اما مردم ایران مانند همیشه در این انتخابات پیروز شدند و آن کسانی که شکست خوردند، تحریم‌کنندگان انتخابات و افرادی بودند که دلبسته به خارج از کشور بودند. از این جهت نقش‌ رسانه‌ها دارای اهمیت بسیاری بود؛ چراکه همگام با مردم و حتی پیشگام از آن‌ها برای خنثی کردن توطئه‌ دشمنان، بیان دستاوردهای کشور و ایجاد حس شور و نشاط عمومی و بیان حقیقت‌ها در صحنه حضور داشتند.

امینی در خصوص جشن رضوان قلم بیان کرد: این رویداد به همت مسئولان و بنا بر پیشنهاد بسیج رسانه خراسان رضوی برگزار شد که ان‌شالله رویش جدیدی است و  شاهد تداوم آن در سال‌های آینده خواهیم بود. ظرفیت‌های مختلفی در حوزه رسانه در خراسان رضوی وجود دارد و تاکنون شاهد فعالیت و حضور خانه مطبوعات و بسیج رسانه‌ استان بودیم که اخیرا ظرفیت جدیدی تحت عنوان شرکت تعاونی خدمات رفاهی رسانه که از دل خود اهالی رسانه استان شکل گرفته به وجود آمد که وقتی این ظرفیت‌ها در کنار یکدیگر قرار بگیرد، شاهد اتفاقات خوبی خواهیم بود.

وی با اعلام خبر برگزاری جشنواره مطبوعات رضوی، گفت: طبق تفاهم‌نامه‌ای که امسال بین اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع) منعقد شد، جشنواره مطبوعات رضوی در استان خراسان رضوی برگزار خواهد شد که از همه اهالی رسانه برای شرکت در آن دعوت می‌کنیم.

خواستار تفکیک صندوق هنر و رسانه از رئیس‌جمهور منتخب هستیم

مسئول بسیج رسانه خراسان رضوی نیز در این نشست گفت: خواستار تفکیک صندوق هنر و رسانه از رئیس‌جمهور منتخب هستیم و در اولین فرصت، طوماری را با  اصحاب رسانه ۱۸ استان امضا خواهیم کرد.

عباس محمدیان با اشاره به ظرفیت‌ها و توانایی‌های رسانه‌ای خراسان رضوی اظهار کرد: با توجه به اینکه خراسان رضوی مهد رسانه کشور است و جریان رسانه‌ای هر اتفاقی که در کشور رخ می‌دهد، از مشهد قوت گرفته است، به این موضوع رسیدیم که جفا است که استان خراسان رضوی متفاوت با دیگر استان‌ها نباشد و یک کار ابتکاری را انجام خواهیم داد که برای سال‌های بعد نیز سنت شود. استان خراسان رضوی باید علاوه بر جشن روز خبرنگار که جشن ملی است، یک جشن همجواری با امام رضا(ع) در دهه کرامت برای اصحاب رسانه برگزار کند.

وی افزود: ان‌شاالله در سال آینده که وضعیت کرونا نیز بهبود بخشد، استان‌های خراسان شمالی و جنوبی نیز برای برپایی این جشن، به ما می‌پیوندند تا بتوانیم جشن بزرگ ایام ولادت امام رضا(ع) را در دهه کرامت برای اصحاب رسانه برگزار کنیم و امیدوارم که به عنوان میزبان در جوار امام رضا(ع) برای ترویج فرهنگ آل‌الله، شهدا و امام مهربانی‌ها قلم‌هایمان را محکم و استوار بر دست بگیریم و این را به عنوان الگو به دیگر استان‌ها صادر کنیم تا بدانند خراسان مهد رسانه است و می‌تواند کارهای بزرگی را رقم بزند.

مسئول بسیج رسانه خراسان رضوی با بیان اینکه اصحاب رسانه از مسئولان برای حفظ نظام و تقویت ارکان نظام جلوتر ایستاده‌اند، اما مسئولان برای اینکه به میز و ارتقاء شغلی خود فکر کرده‌اند، به رسانه‌ها نگاه ابزاری داشته‌اند، تصریح کرد: اصحاب رسانه از تمام قشرها مظلوم‌تر واقع شده‌اند و در ایام بیماری کرونا نیز حمایتی از آن‌ها صورت نگرفت، درحالیکه مهمتر و دغدغه‌مندتر فعالیت کردند و با قلم خود، پای انقلاب ایستادگی کردند و در کنار مدافعان سلامت در بخش اطلاع‌رسانی نقش بسیار خوبی ایفا کردند. اگر امروز وضعیت کرونا کنترل شده و اتفاق مهم قرن که حضور مردم در انتخابات بوده است، رقم خورده، مدیون تلاش‌های اصحاب رسانه هستیم‌.

محمدیان با اشاره به خواسته اصحاب رسانه از رئیس‌جمهور منتخب، ادامه داد: در اولین فرصت طوماری را تحت عنوان تفکیک صندوق هنر و رسانه به عنوان خواسته اصحاب رسانه خدمت رئیس‌جمهور منتخب، حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی امضا خواهیم کرد و به صورت کشوری در ۱۸ استان که هماهنگی‌های آن انجام شده، پخش خواهیم کرد تا ظلمی که به جامعه رسانه اتفاق افتاده، در دولت آینده رفع شود و خواسته اصحاب رسانه در اولویت برنامه‌ها قرار گیرد.

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *