بارندگی‌ها فعلا نمی‌توانند سدهای خوزستان را به حالت نرمال برگردانند

ایسنا/خوزستان مدیرکل هواشناسی خوزستان با اشاره به وضعیت سدهای استان، گفت: وضعیت بارندگی به گونه‌ای نیست که سدها را به حالت نرمال برگردانند.

محمد سبزه‌زاری اظهار کرد: متاسفانه به علت کاهش نزولات آسمانی در سال گذشته، شرایط حادی در سدهای خوزستان داریم.

به گزارش ایسنا، وی افزود: با وجود پیش‌بینی بارش‌ها در ماه‌های پیش رو و تا پایان فصل پاییز، وضعیت بارندگی به گونه‌ای نیست که سدها را به حالت نرمال برگردانند.

مدیرکل هواشناسی خوزستان گفت: سامانه بارشی از روز پنجشنبه در منطقه فعال می‌شود اما این سامانه در حوضه دز و بیشتر در حوضه کارون فعال خواهد بود. انتظار می‌رود بارش‌ها بیشتر ارتفاعات، مناطق شمالی و شرقی استان خوزستان را فرا بگیرند.

سبزه‌زاری بیان کرد: بارش‌های این سامانه به گونه‌ای نیست که بتواند سدها را به حالت نرمال برگرداند، بنابراین از مردم تقاضا می‌شود تا حد امکان در حفظ منابع آبی کوشا باشند.

وی که در یک برنامه تلویزیونی صحبت می‌کرد، افزود: میانگین بارندگی نرمال در آبان‌ماه در کل پهنه استان خوزستان ۴۰ میلیمتر است اما زمانی که می‌گوییم بارندگی کمتر از نرمال است به معنی این است که احتمالا در آبان‌ماه امسال ۱۵ تا ۲۰ میلیمتر بارندگی در کل پهنه خوزستان داشته باشیم و شاید بارندگی کمتری از این میزان نیز داشته باشیم.

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید