انتشار کتاب "مستندسازی یافته‌های علمی در قالب مقاله"

کتاب مستندسازی یافته‌های علمی در قالب مقاله ترجمه کتاب “How To Write a “Paper ام هال جورج(M. Hall George) است که توسط معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی منتشر شده است.

به گزارش ایسنا، کتاب عنوان شده توسط مهرنوش یزدان بخش و همکاران، سینا شول، مهدیه رهبان، سعید صفری ترجمه و توسط انتشارات دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی منتشر شده است.

آموزش اصول مستندسازی علمی در راستای توانمندسازی فعالیت حوزه پژوهش بیش از پیش احساس می شود. با توجه به این که ریشه بخشی از موارد رد مقالات علمی توسط نشریات معتبر و همچنین سوء رفتارهای علمی را ناشی از ضعف نویسندگان در حوزه نگارش می‌دانند اهمیت این موضوع بیشتر می‌شود.

بنابر اعلام روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، این مجموعه یکی از بهترین راهنماهای شناخته شده برای نوشتن مقاله و چاپ در مجلات زیست پزشکی است. قالب ساده این کتاب باعث سهولت استفاده از آن برای هر نویسنده مقاله تازه‌کاری می‌شود.

نحوه نوشتن مقاله، نحوه ارسال الکترونیکی، چگونگی رسیدگی ناشران به مقالات، نوشتن نامه به خلاصه مقالات مجلات برای جلسات علمی و ارزیابی مقالات از جمله موضوعات مطرح شده در این مجموعه است. این نسخه که پنجمین ویرایش کتاب مذکور است شامل چگونگی نوشتن بررسی کتاب و فصل‌های به روز شده در مورد اخلاق، انتشار و ارسال الکترونیکی و جنبش دسترسی آزاد است.

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید