انتخاب رییس قوه قضاییه به عنوان رئیس قوه مجریه نوید بخش تحولات جدید است

ایسنا/کرمان استاندار کرمان با اشاره به این مطلب که حجمی از قوانین متورم و ناکارآمد مردم رابا مشکل مواجه کرده است، تاکید کرد: با انتخاب رییس قوه قضاییه به عنوان رئیس قوه مجریه امید می رود که با ایجاد اتاق های فکر در مسیر تغییر و تحول در فرایندهای موجود، تحولاتی را ایجاد کنند.

” علی زینی وند “در دیدار با اعضای شورای قضایی استان  کرمان به مناسبت هفته قوه قضاییه، از تعامل، هم افزایی و همدلی دستگاه قضایی با مجموعه اجرایی تقدیر کرد و افزود: دستگاه قضایی استان کرمان در حوزه های انتخابات، رفع موانع تولید، تنظیم بازار و جاهایی که ما به لحاظ محدودیت های مقرراتی با بن بست مواجه می شویم، همواره پشتیبان و حامی دستگاه اجرایی بوده است.

وی به توسعه استفاده از سامانه های الکترونیک در قوه قضاییه اشاره و بیان کرد: با تحقق دادرسی های الکترونیک در فضای شیوع بیماری کرونا، فضای روانی و حیثیتی بسیار خوبی در استان کرمان ایجاد شده و کرامت متهمان و محکومان به خوبی حفظ می شود.

استاندار کرمان تصریح کرد: تحولات بسیار خوبی در قوه قضاییه رخ داده که امیدواریم سرعت بگیرند و اگر این موارد شکل گیرد، محرکی برای سایر بخش های کشور خواهد بود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن بیان این مطلب که انتخابات اخیر را به فال نیک می گیریم و  باید توجه داشت که این انتخابات در شرایط بسیار دشواری برگزار شد، عنوان کرد: در انتخابات اخیر مجموعه ای از شرایط دست به دست هم داده و وضعیت دشواری ایجاد شده بود اما با هوشمندی ملت ایران و با سخنرانی تاثیرگذار پایانی رهبر معظم انقلاب اسلامی، انتخاباتی آبرومند در شرایط کنونی برگزار و رئیس جمهور با رای قابل قبولی انتخاب شد.

استاندار کرمان اظهار کرد: امیدواریم در فضای جدید شاهد تحولاتی باشیم زیرا تحقق این تحولات از ضروریات جامعه به شمار می رود.

زینی وند با اشاره به این مطلب که هویت باثبات دستگاه قضایی موجب آرامش افراد و کسانی که مورد ظلم قرار می گیرند، می شود، تاکید کرد: قوه قضاییه و مجلس دو رکن هستند که می توانند در حوزه قانون گذاری با جدیت ورود کرده و اثرگذار باشند.

وی با اشاره به این مطلب که حجمی از قوانین متورم و ناکارآمد مردم رابا مشکل مواجه کرده است، تاکید کرد: با انتخاب رییس قوه قضاییه به عنوان رئیس قوه مجریه امید می رود که با ایجاد اتاق های فکر در مسیر تغییر و تحول در فرایندهای موجود، تحولاتی را ایجاد کنند.

وی با اشاره به این مطلب که عدم شفافیت در قوانین، امضای طلایی، کارمند محوری و… از مشکلات جامعه به شمار می رود، عنوان کرد: اگر قوانین و رویکردهای مدیریتی متحول نشود، هیچ دولتی قادر به تغییر در معادلات پیچیده امروز و مبارزه با فساد نخواهد بود.

به گزارش ایسنا، معاون منابع انسانی و امور فرهنگی دادگستری کل استان کرمان نیز ضمن گرامیداشت هفته قوه قضاییه و سالروز شهادت شهید بهشتی و یاران ایشان، افزود: دادگستری جمهوری اسلامی و سازمان های تابعه از پرکارترین نهادها و ادارات مستقر در نظام مقدس جمهوری اسلامی به شمار می روند.

محمدباقر اسلامی خاطرنشان کرد: در دوره شیوع بیماری کرونا، با وجود توجه به دستورالعمل های بهداشتی و اجرای مفاد مربوطه، ستاد و شعبات دادگستری حتی یک روز تعطیل نبوده است.

رییس ستاد بزرگداشت هفته قوه قضاییه در استان کرمان با اشاره به این مطلب که در طول سال گذشته ورودی پرونده ها به دادگستری کاهش داشته است، خاطرنشان کرد: استان کرمان در سال گذشته در خروجی پرونده ها افزایش بسیار خوبی داشته است تا گام های بلندتری در مسیر خدمات رسانی قضایی به مردم برداشته شود.

اسلامی، اقدامات انجام شده در دادگستری استان کرمان را حول محور سند تحول قضایی دانست و عنوان کرد: حفظ کرامت انسانی مراجعان و همکاران، توسعه رضایت مندی از خدمات قضایی و کاهش اطاله دادرسی از مفاداصلی سند تحول قضایی بوده است.

معاون قضایی دادگستری کل استان کرمان، تحقق ۷۰ درصدی رضایت مندی مردم و مراجعان از خدمات قضایی استان کرمان را مورد اشاره قرار داد و گفت: میزان رضایت مندی مردم و مراجعان به دادگستری با بهره گیری از سامانه های الکترونیک مورد سنجش قرار می گیرد و جلب ۷۰ درصدی رضایت مندی در دادگستری که به عنوان دستگاهی برخوردی و حاکمیتی به شمار می رود، جای امیدواری دارد.

اسلامی تصریح کرد: بخشی از مشکلات موجود در جامعه ناشی از آن است که برخی از قوانین موجود با واقعیت های جامعه متناسب نیست و لازم است که مجلس شورای اسلامی و سایر دست اندرکاران مربوطه نسبت به اصلاح این موارد اقدام کنند.

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید