اقامت در هتل فضایی، رویایی در شرف تحقق

نمونه‌ی اولیه هتل فضایی “وویجر” با گرانش مصنوعی احتمالا در سال ۲۰۲۳ به فضا پرتاب می‌شود.

به گزارش ایسنا و به نقل از آی‌ای، شرکت فضایی “اوربیتال اسمبلی” (Orbital Assembly) که یک شرکت ساخت و ساز فضایی است و توسط  پیشکسوتان ناسا اداره می‌شود، در بیانیه‌ای مطبوعاتی در روز پنجشنبه ۲۴ ژوئن(۳ تیر) اعلام کرد موفق به ایجاد فناوری‌های لازم برای ساخت اولین هتل فضایی شده‌اند.

این شرکت در راه اندازی رسمی تجهیزاتش در فونتانا(Fontana)، کالیفرنیا که قرار است مرکز اصلی آن باشد به این موفقیت دست یافته و قصد دارد تا قبل از سال ۲۰۳۰ تعطیلات فضایی را به واقعیت تبدیل کند.

شرکت “اوربیتال اسمبلی” که خود را اولین شرکت سازنده‌ی سازه‌ی فضایی در مقیاس بزرگ می‌داند در حال ساخت ربات‌هایی برای ارسال به فضاست تا هتل فضایی را بسازند.

هدف این شرکت ساخت یک هتل فضایی ایستگاه فضایی وویجر(Voyager) به شکل یک حلقه با قطر ۲۰۰ متر است که در مدار زمین بچرخد و جاذبه‌ای مشابه جاذبه ما را شبیه‌سازی کند.

این شرکت به تازگی از یکی از فناوری‌هایی که به آن در ساخت این سازه بزرگ در فضا کمک می‌کند به نام ربات مونتاژ کننده ساختاری خرپا(Demonstrator Structural Truss Assembly Robot) رونمایی کرده است.

تیم آلاتور(Tim Alatorre)، مدیر ارشد این برنامه می‌گوید: ما در حال آماده‌سازی اولین پرتاب خود هستیم که برای سال ۲۰۲۳ برنامه‌ریزی شده است.

هتل فضایی وویجر به گونه‌ای طراحی شده است که مجلل و راحت باشد. این هتل دارای‌ جاذبه مصنوعی خواهد بود که با چرخش آهسته این سازه ایجاد می‌شود.

“اوربیتال اسمبلی” قصد دارد نمونه‌ی اولیه ربات مونتاژ کننده ساختاری خرپا(‘PSTAR’) را تا سال ۲۰۲۳ به مدار بفرستد.

این ربات ۵۲ متر “خرپا” را به صورت دایره‌وار در فضا مونتاژ می‌کند تا نمونه‌ی اولیه هتل فضایی وویجر ساخته شود.

خرپا سازه‌ای فلزی با چهارچوبی مثلثی شکل است که برای ساخت پل و سازه‌های هوا فضا مورد استفاده قرار می‌گیرد.

درون این ساختار دایره‌ای چهار ماژول قرار خواهد گرفت. اگر همه‌چیز طبق برنامه‌ پیش برود شرکت “اوربیتال اسمبلی” توانسته برای اولین بار جاذبه‌ای مصنوعی در فضا ایجاد کند.

این شرکت امیدوار است هتل فضایی وویجر تا سال ۲۰۲۷ به بهره‌برداری برسد. در آن زمان به گفته‌ی این شرکت مهمانان به امکاناتی چون باشگاه ورزشی، رستوران، سالن کنسرت و نمایی از زمین دسترسی‌ خواهند داشت.

به گفته‌ی شرکت “اوربیتال اسمبلی” این هتل می‌تواند پذیرای ۴۰۰ مهمان باشد و آژانس‌های فضایی بین‌المللی نیز می‌توانند آزمایش‌هایشان را در جاذبه‌ی مصنوعی به انجام برسانند.

این شرکت هزینه‌ی اقامت در هتل را مشخص نکرده است اما واضح است که قیمت آن ارزان نخواهد بود.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید