افتتاح پروژه‌های سلامت‌ محور زنجان با دو هزار میلیارد ریال

به گزارش ایلنا از زنجان، حسن  بختیاری، امروز در جمع خبرنگاران، مرکز آنکولوژی بیمارستان ولیعصر (عج) را یکی از پروژه‌های افتتاح شده در سال گذشته عنوان کرد و گفت: این پروژه به همت خیرین و با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی به بهره‌برداری رسید و به عنوان یکی از مراکز نمونه در سطح کشور مطرح است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان، پروژه سوانح سوختگی را از دیگر پروژه‌های مهم سلامت در استان برشمرد و ادامه داد: این پروژه در سال‌های گذشته راکد مانده و حتی به مرحله لغو پیمان رسیده بود ولی در سال 1401 به بیش از 95 درصد پیشرفت فیزیکی رسید و امیدواریم طی ماه‌های آتی افتتاح شود.

وی به پیشرفت 85 درصدی پروژه (خیر ساز«مرحوم حاج رجبعلی مقدم») بیمارستان تخصصی اعصاب و روان، اشاره کرد و گفت: این پروژه از37 سال پیش آغاز شده و راکد بود ولی با اعتبارات جذب شده از سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و وزارت بهداشت، پیشرفت چشمگیری داشته و تلاش می‌کنیم در سال جاری به اتمام برسد.

بختیاری، ساماندهی نیروی انسانی را از اقدامات دیگر دانشگاه علوم پزشکی زنجان در حوز توسعه عنوان کرد و گفت: تعداد کارکنان این دانشگاه حدود 10هزار نفر می‌باشد و به منظور افزایش بهره‌وری این نیروها، چارت تشکیلاتی و شرایط احراز مشاغل دانشگاه احصا شده است تا هر کسی با توجه به چارت تشکیلاتی و توانمندی‌های خود، در پست مناسب قرار گیرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان، با بیان اینکه پیک‌های ششم و هفتم کرونا در دوره مدیریت فعلی دانشگاه اتفاق افتاد،افزود: کرونا حوزه‌هایی چون بهداشت محیط، مدارس، خانواده و کودکان را تحت الشعاع قرار داده بود ولی در حال حاضر همه این فعالیت‌ها از سر گرفته شده است.

وی، همچنین از خریداری تجهیزات جدید برای مراکز درمانی و بیمارستان‌های استان خبر داد و گفت: 6دستگاه ونتیلاتور با کاربری در حوزه اطفال، یک دستگاه بالون پمپ آئورتی برای جراحی قلب و یک دستگاه آنژیوگرافی مونوپلین از جمله دستگاه‌های خریداری شده در سال گذشته است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی، با اشاره به خرید دستگاه سنگ‌شکن برای ارائه خدمات در بخش دولتی، خاطرنشان کرد: دستگاه سنگ شکن موجود، متعلق به بخش خصوصی بود و با پیگیری‌های صورت گرفته  یک دستگاه سنگ‌شکن خریداری شده و به زودی مستقر خواهد شد.

به گفته بختیاری، دستگاه سی‌تی‌آنژیوگرافی 256 اسلایس که برای آنژیوگرافی‌های عروق قلبی و عروق دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد و دستگاهی با تکنولوژی بالا می‌باشد، خریداری شده و طی ماه‌های آتی به کشور منتقل خواهد شد.

این مسئول بهداشتی درمانی در استان زنجان، از استقرار دستگاه سی‌تی‌اسکن شهرستان خدابنده طی روزهای آینده خبر داد و گفت: مجوز راه‌اندازی ام آر آی در مرکز شهرستان خدابنده اخذ شده و دستگاه آن خریداری خواهد شد.

وی، با اشاره به اخذ مجوز IMRT بیمارستان ولیعصر (عج)، اظهار کرد: این دستگاه به تومورهای حساسی چون تومورهای مغزی، از جهات مختلف، اشعه ساطع می‌کند و باعث می‌شود علاوه بر تشخیص و درمان صحیح، اعضای مجاور نیز صدمه‌ای نبینند و عوارضی چون نابینایی حادث نشود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ، با بیان اینکه مجوز 13 رشته در مقاطع فوق‌تخصصی، تخصصی، Ph.D، کارشناسی ارشد و کارشناسی اخذ شده است، افزود: مجوز رشته روانشناسی بالینی در مقطع دکترا که پیش از این فقط در دانشگاه علوم پزشکی ایران ارائه می‌شد، اخذ شده و در دفترچه کنکور امسال وارد شده است.

وی، با اشاره به نهایی شدن مجوز رشته ایمونولوژی در مقطع کارشناسی ارشد، یادآورشد: در حوزه دندانپزشکی، موافقت اصولی 3 رشته‌ی درمان ریشه، دندانپزشکی اطفال و ارتودنسی اخذ شده و با ورود رزیدنت‌ها به این شاخه‌ها، ارائه خدمات ارزان‌تر به شهروندان امکان‌پذیر خواهد بود.

بختیاری، با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی زنجان در اسفند گذشته مجری برگزاری آزمون جامع علوم پایه پزشکی و دندانپزشکی کشور بود، گفت: بر اساس نتایج اعلام شده از سوی نظام بین‌المللی رتبه‌بندی سایمگو، رتبه دانشگاه علوم پزشکی زنجان در بین 70دانشگاه و دانشکده علوم پزشکی کشور از 28 در سال 2021 به 12 در سال 2022رسیده است که نشان دهنده 16 رتبه ارتقا است.

وی، در پایان، با اشاره به افزایش چشمگیر اعتبارات پژوهشی دانشگاه و تاکید بر انجام تحقیقات کاربردی و مسئله‌محور، اظهار کرد: در راستای تحقق شعار رشد تولید و مهار تورم، حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان را در اولویت قرار داده‌ایم.
نشست2

 

انتهای پیام/منبع:ایلنا

دیدگاهتان را بنویسید