6 گزینه نهایی شهرداری کرمانشاه معرفی شدند/ جلسه انتخاب شهردار برگزار نشد

ایسنا/کرمانشاه حواشی شورای ششم شهر کرمانشاه بازهم ادامه دارد و این بار موضوع انتخاب شهردار جلسات این شورا را به حاشیه کشانده است.

جلسه امروز(24 آبان) شورای شهر کرمانشاه باز هم به علت عدم حضور برخی اعضا به حد نصاب نرسید و رسمیت پیدا نکرد تا خاطره تلخ عدم تشکیل جلسات شورا دوباره تکرار شود.

به گزارش ایسنا، رسول آزادی رئیس شورای شهر کرمانشاه، پس از به حد نصاب نرسیدن این جلسه در جمع خبرنگاران با انتقاد از عدم حضور برخی اعضا، گفت: در این جلسه فقط چهار نفر از اعضا حضور داشتند و دو عضو دیگر در راه هستند که با تاخیر می آیند و عملا حضور آنها هم برای به حد نصاب رسیدن جلسه کافی نیست.

وی افزود: ظهر امروز که قرار بر برگزاری جلسه انتخاب شهردار بود و به همه اعضا هم اطلاع داده شده بود، متاسفانه پنج نفر از اعضا پیامکی مرخصی گرفته که با مرخصی آنها موافقت نشد و در جلسه هم حاضر نشدند.

رییس شورای شهر کرمانشاه تصریح کرد: هفده جلسه رسمی برای انتخاب شهردار برگزار کرده ایم و با مشخص شدن شش گزینه نهایی، امروز قرار بود رای گیری نهایی انجام شود.

آزادی در خصوص شش گزینه نهایی تصدی شهرداری کرمانشاه گفت: آقایان محمد حیدری با یازده رای، صابر رحیمی با ۱۰ رای، منوچهر فخری با ۹ رای، سید حجت الله موسوی اجاق با شش رای، هدایت حاتمی با شش رای و نادر نوروزی با پنج رای به عنوان کاندیداهای نهایی از سوی اعضای شورا انتخاب شدند.

وی در خصوص چرایی عدم تشکیل این جلسه گفت:  اعضای شورا اختلافی ندارند و برخی کاندیداهای تصدی شهرداری تمام و یا اکثریت آرا را کسب کردند و اینکه چرا برخی اعضای شورا در این جلسه حاضر نشده اند عجیب است و من از تمام مردم کرمانشاه بابت این موضوع عذرخواهی می‌کنم.

هاشم درویشی عضو دیگر شورای شهر کرمانشاه نیز در جمع خبرنگاران با مبهم خواندن علت عدم حضور برخی اعضا در این جلسه گفت: از قبل گزینه های نهایی با رای اعضا مشخص شده اند و قرار بود در این جلسه با رای گیری اعضا، شهردار انتخاب شود.

درویشی گفت: در فرآیند رای گیری برای کاندیداها، رای گیری محرمانه انجام شد و برخی کاندیداها با یازده و ۱۰ رای بالا آمدند و عجیب است که اعضا در این جلسه نیامده اند.

وی در خصوص احتمال اضافه شدن برخی گزینه‌های جدید به لیست نهایی کاندیداها گفت: گزینه ها بررسی شده و جلسات برگزار شده و فکر نمی کنم گزینه دیگری وارد شود.

وی با تاکید بر لزوم انتخاب هرچه سریعتر شهردار کرمانشاه، گفت: مراحل طولانی تایید حکم شهردار در وزارت کشور باقی مانده و باید فکر آن زمان طولانی را هم بکنیم و سریعتر شهردار انتخاب شود.

در جلسه امروز شورا، سید احسان احسانی، هاشم درویشی، سید میثم موسوی اجاق و رسول آزادی حضور داشتند و کامبیز غلامی و احسان حیدریان قرار بود با تاخیر به جلسه اضافه شوند.

منبع: ايسنا

دیدگاهتان را بنویسید