کمک ۴۵ میلیارد تومانی ستاد اجرایی فرمان امام برای مشکل تنش آبی خوزستان

ایسنا/خوزستان استاندار خوزستان با بیان اینکه امکانات خوبی از سوی نهادهای انقلابی از جمله سپاه، ستاد اجرایی فرمان امام و ستاد نیروهای مسلح، در اختیار ما قرار داده شده است، گفت: ستاد اجرایی و بنیاد برکت در پروژه آبرسانی به ۴۷۱ روستا مشارکت داشتند و تقریبا ۴۵ میلیارد تومان به ما کمک کردند.

قاسم سلیمانی‌دشتکی امروز (۲۸ تیر) در حاشیه بازدید از تصفیه‌خانه آب شهدای شیبان با حضور رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، اظهار کرد: در پی خشکسالی بسیار شدید که در سال زراعی جاری در خوزستان اتفاق افتاد، مردم ما صدمات زیادی دیدند؛ هم تالاب‌ها زیان زیادی دیدند و هم دامداران به ویژه دام‌های سنگین از بی‌آبی تلف شدند و هم دچار تنش‌های آبی کشاورزی و شرب شدیم.

به گزارش ایسنا، وی افزود: من و همه همکارانم، همگام و همراه مردم بودیم و هستیم‌ و تلاش کردیم بخشی از آلام و مشکلات را برطرف کنیم، به این دلیل با همه ارکان نظام و اعضای حکومتی و دولتی، صحبت‌های زیادی داشتیم.

استاندار خوزستان با اشاره به دستاوردهای سفر هیاتی از مسوولان کشوری به استان، گفت: ماحصل این بود که گروهی به استان آمدند و در جلسه ستاد بحران استان مصوبات بسیار خوبی داشتیم و تقریبا عین این مصوبات روز گذشته به تصویب نهایی دولت رسید.

وی با اشاره به مصوبات دولت برای حل مشکلات آب در خوزستان، تاکید کرد: در این مصوبات هزار و ۲۷۲ میلیارد تومان کمک‌های نقدی بود و علاوه بر این دو سه مصوبه دیگر داشتیم که قرار شد از اعتبارات تنش آبی وزارتخانه‌های جهاد کشاورزی و نیرو، ۱۵ درصد به استان خورستان داده شود. همچنین اعتبارات این دو وزارتخانه ۱۰۰ درصد در استان تخصیص داده می‌شود و علاوه بر این، قرار شد صندوق بیمه دامداران خسارت‌ها را پرداخت کند.

سلیمانی‌دشتکی یادآور شد: امکانات خوبی از نهادهای انقلابی از جمله سپاه، ستاد اجرایی فرمان امام و ستاد نیروهای مسلح، در اختیار ما قرار داده شده است و ستاد اجرایی و بنیاد برکت در پروژه آبرسانی به ۴۷۱ روستا مشارکت داشتند و تقریبا ۴۵ میلیارد تومان کمک کردند.

وی در پایان گفت: قرار شد هم ستاد اجرایی امام و هم ستاد کل نیروهای مسلح در تامین تانکرهای آب به ما کمک کنند.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید